Článok

Nový ročník začal

V prvom dueli sezóny sa stretli tradiční učastníci play off Starí páni zo Stupavy a sokoly z Gajár.Úvod stretnutia vyšiel domácim pánom zo Stupavy,keď v 8 minúte vyhrávali 2:0.Ešte do konca tretiny sokoly stav stretnutia otočili vo svoj prospech hlavne vďaka hatricku hviezde zápasu Patrika Knoteka.Sokoly stav stretnutia odvtedy kontrolovali až do konca stretnutia a popridávali ešte pár gólov.
Patrik Knotek ( TJ Sokol Gajary ) v zápase 4+2 : Hrali sme v podstate dobre.Zápas trocha nadpriemernej úrovne,kde súper hral viacmenej na brejky,ktoré naša obrana dobre pokryla.

Na konci zbytočne vyburácané emócie,keď už o výsledku bolo rozhodnuté.Ja som celkom zranený,viacmenej som odchodil ten zápas.Podarilo sa mi pár dobrých striel streliť,strela tam stále je.

V druhom zápase nastúpili proti sebe družstvá JElita Pirates vs Zbojnícke legendy.Chlapci sa veľmi dobre poznajú z Bratislavskej 2. Ligy,kde polovica z nich sa pravidelne konfrontuje.Zápas veľmi dobrej úrovne,kde skóre otvorili zbojníci.JElita sa dlho nevedela presadiť cez dobre chytajúceho Lukáša Šteruského,keď sa im to na konci 1 tr. konečne v priebehu 34 sekúnd 2x podarilo.Na začiatku 3 tretiny sa zbojníkom podarilo zmazať dvojgolové manko a bolo jasné,že to bude len o tom jednom góliku,ktorý rozhodne a nakoniec sa podaril vsietiť JElite.
Ľubo Sloboda ( JElita-Pirates ) : Stretli sme sa typovo podobne tímy. Ani jeden neotáľa v obrane a šikovne trieli k súperovej bráne, z čoho pramenilo veľké množstvo šancí na oboch stranách a brankári sa určite dosť zapotili. My sme si tých šancí vytvorili o niečo viac a aj keď Zbojníci nazbíjali nejaké tie góliky, my sme si to zobrali späť aj s úrokmi a o ten jeden gól sme zaslúžene vyhrali.

V treťom zápase sa stretli FBC Lions vs Oldboys Hurikán.Ďaľší zápas,ktorý naplnil očakávaný vyrovnaný priebeh.Hurikán si celý zápas držal jednogólový náskok.Keď sa Lionsu podarilo vyrovnať,vzápätí inkasovali znovu.Pri treťom vyrovnaní sa už zdalo že sa pôjde do nájazdov,ale necelé dve minúty pred koncom stretnutia rozhodol Hurikán- Michal Streška.
Peter Marton ( FBC Lions ) : Nastúpili sme v pomerne vynovenej zostave proti skúsenému súperovi. Výsledok bol spravodlivý, aj keď s trochou šťastia na hokejkách to mohlo dopadnúť aj opačne. Mrzí nás najmä gól s klaksónom po 2. tretine. Verím, že sa postupne dostaneme do toho a nebudeme hrať do útoku taký hurá systém. Tešíme sa už na ďalšie kolá.

Štvrtý zápas medzi Tsunami a ŠK Hammers poprvej tretine nevyzeral na žiadnu drámu,hráči Hammers v nej mali prevahu.V druhej časti hráči Tsunami dokázali vyrovnať nielen hru,ale aj skóre.Tretia tretina bola ako na hojdačke,kde najprv misky váh preklonili na svoju stranu hráči Hammers,potom Tsunami a v šialenej poslednej minúte viedli oba tímy,so štastnejším koncom pre hráčov ŠK Hammers Hamuliakovo.
ŠK Hammers Hamuliakovo : Súperom boli naši starí známi kamoši z Tsunami Záhorská Bystrica. Ako to medzi nami vždy býva, opäť to bolo velmi vyrovnané. Každý chvíľku ťahal pílku,ale nakoniec sme ťahali za dlhší koniec my. Na začiatku tretej tretiny sa nám zranil Maťo Andrejko a tak sme sa museli zomknúť a bojovať aj za neho.

V poslednom piatom zápase sa stretli družstvá,ktoré hrajú ligu od jej vzniku HP Hlavne prišli ( s hráčmi Metodky ) vs Tempest.Zápas od začiatku po koniec druhej tretiny úplne vyrovnaný,keď potom v tretej tretine chlapci z Tempestu premenili každú tutovku a rozhodli o svojom víťazstve.
Tomáš Hubocký ( HP ) : Pekný zápas dnes.Kovid sa podpísal na našich postavách,aj výkonoch.Napriek tomu slušná hra,vyrovnaný a napínavý priebeh.Súper efektívnejšie bránil, blokoval strely a rovnako efektívnejšie útočil.
Dušan Šutka ( Tempest ) : Na zápas sme sa zišli pre nás v štandardnom počte: brankár a 7 hráčov v poli, čomu sme podriadili taktiku,ktorú za tie roky máme dobre nacvičenú: zabezpečená obrana, vyhodiť a pokúsiť sa ohroziť bránu súpera. Pomohol nám rýchly gól už v 14. sekunde,ktorý dal v skvelej forme hrajúci Juro Griga a spoľahnúť sme sa mohli aj na Peťa Zaťka v bráne, ktorý predviedol niekoľko výborných zákrokov. Až na 5 minútový úsek,kedy bola remíza sme celý čas udržiavali vedenie. Mrzieť nás môže gól,ktorý sme inkasovali počas našej presilovky a naopak tešiť nás môže že sme zápas v nízkom počte kondične zvládli a dokázali v poslednej tretine dať 4 góly. Za nás po stretnutí panovala zaslúžená spokojnosť a ďakujeme Jančimu,že sme si po dlhej dobe mohli zahrať súťažný zápas.