Základná časť:

V základnej časti budú dve skupiny A a B po sedem tímov, v každej skupine sa tímy stretnú každý
s každým dvakrát.

Play-off:

Po základnej časti víťaz A skupiny postupuje priamo do semifinále, tímy na 2. a 3. mieste zo skupiny A postupujú priamo do štvrťfinále.
Tímy na 4.,5.,6. a 7. mieste zo skupiny A budú hrať osemfinále s tímami na 1.,2.,3. a 4. mieste
zo skupiny B, víťazi postupujú do štvrťfinále. Víťazi štvrťfinále postupujú do semifinále, víťazi semifinále postupujú do finále.
Všetky zápasy play-off sa hrajú na dva víťazné zápasy, okrem finále a zápasu o bronz.
Tímom na 5.,6. a 7. mieste zo skupiny B po základnej časti sa súťaž končí.

Zápasy a hrací systém

Ihrisko:

Všetky zápasy sa odohrajú vo Viacúčelovej ŠH na ul. Hargašová 5 v Záhorskej Bystrici, na ihrisku s oficiálnymi rozmermi 40 x 20 m.

Počet hráčov:

5 hráčov + 1 brankár

Hrací systém všetkých zápasov okrem finále:

3×20 minút – hrubý čas (zastavovanie času iba v prípade gólu, vylúčenia alebo na pokyn rozhodcu);
posledných 15 sekúnd 1. a 2. tretiny čistý čas a posledné 3 minúty 3. tretiny čistý čas, ale len v prípade, ak je rozdiel gólov 3 a menej.
V prípade remízy nasledujú 3 nájazdy každého tímu s tromi rôznymi hráčmi, v prípade remízy rýchla smrť po 1 nájazde s ľubovoľným hráčom.

Hrací systém finále:

3×20 minút – čistý čas
V prípade remízy nasleduje predĺženie 5 minút čistý čas, 5 na 5, zlatý gól.
Ak sa nerozhodne, nasleduje 5 nájazdov každého tímu s piatimi rôznymi hráčmi.
V prípade remízy, nasleduje rýchla smrť po 1 nájazde s hráčmi, ktorí už boli na nájazdoch.

Bodovanie:

Výhra 3 body, výhra po samostatných nájazdoch 2 body, prehra po samostatných nájazdoch 1 bod, prehra 0 bodov.
Určenie poradia tímov po základnej časti :
1. Vyšší počet bodov vo všetkých zápasoch
2. Vyšší počet bodov vo vzájomných zápasoch
3. Vyššie celkové skóre vo vzájomných zápasoch (skóre)
4. Vyšší počet strelených gólov vo vzájomných zápasoch
5. Vyššie celkové skóre vo všetkých zápasoch
6. Vyšší počet strelených gólov vo všetkých zápasoch
7. Nižší počet trestných minút
8. 3 nájazdy dotknutých tímov s tromi rôznymi hráčmi, v prípade remízy rýchla smrť po 1 nájazde s ľubovoľným hráčom.

Súpisky:

LFbL môžu hrať hráči narodení v roku 1992 a starší.

Výnimky – hráči narodení v roku 1993 a mladší. Na súpiske ich môže byť viacej, ale len traja mladší ako 20 rokov. V zápase môžu nastúpiť výnimky, 3 hráči + 1 brankár + 2 výnimky ženy.
Hráči narodení v roku 1993 a mladší, nemôžu v danom ročníku LFbL nastúpiť na žiadny zápas Mužskej Extraligy. V prípade, že sa tak stane, nesmú daní hráči ďalej nastupovať na zápasy LFbL.
Ak takýto hráč nastúpi na zápas a aj keď tím bude hrať v zápase s viacerými výnimkami, zápas bude kontumovaný v neprospech tímu, ktorý sa previnil.
Hráčov možno do súpisiek dopĺňať do 31.12.2023 (vrátane výnimiek). Týchto hráčov treba predložiť organizátorovi súťaže najneskôr 2 dni pred príslušným ligovým kolom.
Výnimky môžu nastúpiť v play-off len v tom prípade, ak odohrajú min. 1/3 zápasov základnej časti, t.j. 4 zápasy.

Povinnosti:

Zápis bude predpísaný pred každým zápasom, jednotlivé tímy ho musia upraviť podľa skutočne prítomných hráčov tak, aby ho mal zapisovateľ na stolíku pripravený najneskôr 10 minút pred začiatkom zápasu daného tímu.
Každý tím musí mať v zápase určeného kapitána riadne označeného kapitánskou páskou.

Štatistiky:

V lige sa vedie kanadské bodovanie (góly, asistencie, trestné minúty), ktoré bude k dispozícií na stránke LFbL. Pri nájazdoch sa do štatistík rátajú iba víťazné samostatné nájazdy a to za jeden gól, iné nájazdy sa do štatistík nerátajú.

Rozhodcovia a organizátori:

Zápasy budú rozhodovať rozhodcovia s platnou licenciou Slovenského zväzu florbalu, ktorí budú rozhodovať podľa platných pravidiel Slovenského zväzu florbalu.
Na každom zápase bude prítomný zdravotník, časomerač a zapisovateľ.

Štartovné:

Štartovné vo výške 105 eur na zápas sa uhrádza v hotovosti organizátorovi pred začiatkom zápasu, alebo na účet ligy.