O Našej Lige

Ako sa to všetko začalo?

Na jeseň roku 2012 si partia rodičov z tímu Tsunami povedala, že by nebolo zlé ukázať deťom, že florbal sa dá hrať aj v staršom veku.  A tak sme sa začali stretávať na tréningoch v Elektrovode v Záhorskej Bystrici. Keďže sme vedeli o ďalších bratislavských partiách florbalových nadšencov, pozvali sme ich občas k nám zahrať si florbal aj s nábojom zápasu. Pre mnohých z nás to bol návrat do detských čias, keď sme na školách športovali a chodievali na zápasy. A tak vzniklo kamarátstvo medzi tímami Tsunami Záhorská Bystrica, HP Hlavne prišli Bratislava, Tempest Bratislava a Metodka Bratislava. Všetky tímy boli čisto amatérske.

Keďže nadšenie zúčastnených bolo veľké, vznikla myšlienka, zorganizovať pravidelnú súťaž rekreačných hráčov, ktorej by sa mohli zúčastniť aj profesionálni hráči po dovŕšení určitého veku. A tak sme si v lete 2013 sadli s Jurom Hvozdíkom a načrtli sme možnosť hrať súťaž. Vďaka výbornej spolupráci s kapitánmi tímov (Vlado Jelínek za Metodku, Majo Molnár za HP a Ľubo Lohazer za Tempest) sa podarilo odohrať v sezóne 2013/14 prvý ročník súťaže, ktorá dostala názov Legendárna florbalová liga.

Zakladajúci členovia ligy, tzv. Original 4 sú

TSUNAMI ZÁHORSKÁ BYSTRICA

TEMPEST BRATISLAVA

METODKA BRATISLAVA

HP HLAVNE PRIŠLI BRATISLAVA

Úspešný prvý ročník pritiahol pozornosť florbalovej verejnosti a povzbudil nás v pokračovaní začatej práce. Liga si získala dôveru hráčov a tak sme sa podujali zvýšiť jej úroveň presťahovaním všetkých zápasov pod jednu strechu. Najvhodnejšie podmienky sme našli u ľudí v Základnej škole kpt. Nálepku v Stupave a tak počnúc druhou sezónou až dodnes sa športová hala v Stupave stala našim domovom. Okrem toho sa liga rozrástla o dva vynikajúce tímy – SP Stupava a JElita Bratislava. To už ligu hrala takmer stovka hráčov a medzi nimi sa už našli aj hráči, ktorí neboli amatérmi.

Aj sezóna 2015/2016 znamenala pre ligu veľký posun a to hlavne smerom k hráčskej kvalite. Do ligy sa pridali ďalšie 2 tímy, ktoré znamenali veľké obohatenie. FBC Lions Bratislava priniesli lige energiu jednak hráčskym nadšením v tíme, ktorý tvoria amatéri a jednak svojou základňou fanúšikov. No a druhý nováčik, FBC Dragons Bratislava, ktorý je pojmom sám osebe, sa hneď vo svojej prej sezóne dostal až do finále.

Sezóna 2016/2017 bola štvrtou sezónou a znova nás mohlo tešiť, že liga sa rozrástla o ďalší, už deviaty tím. Nováčikom boli hráči ŠK LIDO.

Sezóna 2017/2018 je už piatou sezónou súťaže. Veľké potešenie prišlo v podobe prihlásení sa až štyroch nováčikov – Snipers Parents, Hurikán Oldboys, TJ Sokol Gajary a TJ Kubyšport. Celkovo sa tak liga počas tohto ročníka rozrástla až na 12 priečok.

Našim cieľom je priniesť náš krásny šport čo najbližšie k ľuďom, ktorí by si ho už reálne nemali šancu na súťažnej úrovni zahrať. V našej lige si môžu zahrať amatéri, ktorí nikdy nedržali v ruke hokejku, spolu s profesionálmi, ktorí už vzhľadom na svoj vek nedokážu hrať súťaže organizované zväzom. V rámci povolených výnimiek sú našimi hráčmi aj mládežníci do 18 rokov, rovnako aj ženy a aj hráči v najlepšom florbalovom veku. V jednom tíme si tak môžu zahrať otec so synom, manžel s manželkou, či partia kamarátov z detstva.

NEPRESTÁVAJ HRAŤ FLORBAL!

Jozef Kubaský, zakladateľ