Článok

Ohliadnutie za 2. a 3. kolom

V nedeľu 6.11 sa odohralo druhé kolo LL a nemohlo lepšie začať,ako najväčším ťahákom kola medzi ,,zbojníkmi´´ a ,,Lidákmi´´.Chlapci z Lida mali od začiatku zápas pod kontrolou až do 45 minúty,kedy zvyšovali už na 5:1.Potom poľavili v koncentrácii a keby sa hrali ešte 2-3 minútky,tak by zbojníci aj vyrovnali stav.

V druhom a treťom zápase boli favoriti známi už pred ich začiatkom.Hurikán s Hamuliakovom sa trocha trápil dve tretiny,ale v tretej definitívne zlomil jeho odpor.
,ŠK Hammers Hamuliakovo´: Proti nám stál súper zvučného mena a z kategórie ašpirantov na výhru v súťaži.

Dve tretiny zápasu sme však s vypätím síl dokázali ako tak držať prijateľné skóre. Škoda viacerých nepremenených tutoviek na našej strane a možno sme ich mohli aj výsledkovo trochu ponaháňať.Žiaľ v poslednej tretine sme mentálne odišli. Chceli sme streliť aspoň jeden gól a tým pádom sme otvorili hru a to súper tvrdo trestal. Aspoň čestný gól sa nám napokon aj podarilo vstreliť zásluhou Mira Urbanovského.

Naopak zápas JElita s HP sa prakticky hral na jednu bránu a nebyť vynikajúceho výkonu brankára HP Andreja Fülöpa,tak skóre by bolo 2x vyššie.

Vo štvrtom zápase mierny favorit SP Stupava,ktorí to aj na začiatku zápasu hneď potvrdzovali.Ale nevyspytateľní chalani z Tempestu,ktorí dokážu hrať vyrovnanú partiu s každým súperom v lige,to od desiatej minúty znova zdramatizovali až do samostatných nájazdov.
,Tempest Bratislava´: Zápas s ťažkým súperom,ktorý bol v tradičnej početnej prevahe a nad ktorým sme naposledy vyhrali niekedy v prapočiatkoch ligy.Po dvoch rýchlych inkasovaných góloch sme dokázali skórovať a chytiť sa, zvyšok zápasu sme dokázali držať so súperom krok.

Zápas mal dramatický koniec, keď sme vyrovnali deväť sekúnd pred koncom zápasu a samostatné nájazdy sme prehrali po ôsmich kolách.Tesná prehra zamrzí,ale za nás dobrý výsledok,keďže sme dokázali favoritovi zobrať bod.

V piatom zápase mierný favorit Lions to vôbec nemal jednoduché so zlepšujúcim sa tímom Tsunami,ktoré nové posily dávajú tímu nový impuls a ako v prvom,tak aj v druhom kole im chýbalo trocha povestného ,,štestíčka´´na zisk bodíkov.

Už hneď o týždeň bolo na programe tretie kolo a začalo sa zápasmi medzi rovnocenými súpermi,ktorí sa aj podľa predpokladov naplnili.V prvom nastúpili Tempest vs Lions.
,Tempest Bratislava´:Prekvapili sme dvoma rýchlymi gólmi,čím sme si zabezpečili vyrovnaný priebeh. Súper mal počas zápasu prevahu,ale dokázali sme dobre brániť a využívať brejky.Po neštastnom zranení nášho najlepšieho strelca,sme dohrávali len s jedným hráčom na striedačke. Napriek tomu sme dokázali uhrať remízu, samostatné nájazdy nám opäť nevyšli.

V druhom zápase sa stretli chlapci z Hamuliakova a HP,v ktorom dominovali brankári.Na strane Hammers premiérovo Tomáš Dittinger,pre ktorého to bol vôbec prvý florbalový zápas v kariére a na strane HP,znova skvelý Andej Fülöp.Každý pustil len jeden gól a zápas dospel spravodlivo do nájazdov.
,ŠK Hammers Hamuliakovo´:Duel teda vyústil do samostatných nájazdov. Jediný presný nájazd premenil Nikolas Ščepko a tak sme sa mohli radovať z druhej výhry v sezóne.Bol to perfektný kolektívny výkon z našej strany. Putovné kladivo pre najlepšieho hráča si ale právom zaslúžil Tomáš Dittinger.

V treťom zápase Hurikán dostal hneď na začiatku gól od hráčov Tsunami,ale žiadna väčšia dráma sa nekonala.O minútu favorit vyrovnal a pomaličky zodpovednou hrou kontroloval zápas a navyšoval skóre.
,Ivan Machovich´ :S výsledkom a hrou som spokojný. Chceli sme hrať hlavne zodpovedne vzadu, čo sa nám viacmenej podarilo. Súper nás vysoko napádal, čo bola voda na náš mlyn a z prečíslení sme skórovali. Tešíme sa z formy Vlášeka a dobre zachytal svoj prvý zápas Hamid. V ďalších zápasoch chceme pokračovať v zodpovednej hre a čo najviac vyťažiť z veľmi dobrej nálady v mužstve.

Vo štvrtom zápase sa stretli favoriti súťaže Lido vs JElita.Šláger to bol vyrovnaný,kde sa v prvej polovici zápasu strelecky darilo len chalaňom z JElity a to rozhodlo zápas.Keď sa už aj Lidu podarilo dotiahnúť na jeden gól,súper vzápätí skóroval tiež.
,Ján Žúbor´: Na začiatku sme si povedali,že my musíme byť na loptičke,že nemôžeme nechať hrať Lido svoju hru.Do polky zápasu sa nám to aj darilo,ale potom keď sme už viedli o 5 gólov,začali sme vymýšlať o klučku navyše a strácali sme lopty,z čoho vyplynuli naše fauly a šance pre súpera.Musíme sa z tohto poučiť.Ďakujeme súperovi za skvelý zápas.

V poslednom zápase na seba narazili tímy Gajary vs Zbojnícke legendy,kde ,,každý chvíľku,ťahá pílku´´.Skóre otvorili zbojníci,ale o pár minút bolo zrovnané.Najdôležitejší moment bol asi na začiatku druhej tretiny,kde Gajary nevyužili početnú 1,5 minútovú výhodu o dvoch hráčov.Keby sa im tam podarilo streliť aspoň gól,mohli mať už pohodlný trojgólový náskok,lebo o pár minút strelili dva góly po sebe.Takto zbojníci zápas do konca tretiny ešte otočili a aj keď gajarčania v tretej znova vyrovnali,najlepší hrač zápasu Branislav Thron rozhodol v prospech zbojníckych legiend.