Článok

Sumár finálového dňa

8. ročník Legendárnej florbalovej ligy vyvrcholil finálovým dňom 10.06.2023 v ŠH pri ZŠ Záhorská Bystrica. Predkrmom záverečných dvoch súbojov o medaile bol mini turnaj tímov, ktoré sa nedostali medzi top 4 tímy ligy a nováčikmi pre nadchádzajúcu novú sezónu.

V súboji o bronz uspeli Jánošíkovi Zbojníci, ktorí zdolali Hurikán Oldboys a mohli sa tak radovať z bronzových medailí. Priamy zápas o bronz bol úplnou novinkou v doterajšej histórií ligy.

Finále proti sebe zviedli prvé dva celky zo základnej časti – JElita Pirates víťaz ,,prezidentského pohára” a ŠK Lido. Pirates vyradili v semifinále v peknom zápase Hurikán. ŠK Lido si zase poradili po dobrom taktickom výkone v semifinále so Zbojníkmi.

Slušne zaplnená aréna v Záhorskej Bystrici sledovala zápas v dobrom tempe. Úvod stretnutia však lepšie zachytili hráči ŠK Lido, ktorí si vytvorili do konca prvej tretiny už trojgólový náskok, ktorý na začiatku druhej periódy zveľadili už na štvorgólový. Pirátom sa síce ako-tak ešte podarilo zdramatizovať zápas dvomi gólmi, ale vo finále skvele hrajúci Gunther štyrmi gólmi v zápase nedovolil JElitám sa priblížiť na kontakt. Stretnutie tak napokon zaslúžene vyhrali hráči ŠK Lido, pre ktorých to bol historicky tretí titul v LFBL.