Článok

Playoff v plnom prúde

V sobotu nás čaká vyvrcholenie celej sezóny Legendárnej Florbalovej Ligy 2023/2024. Na program sú posledné dva zápasy. Najskôr nás čaká súboj o bronz a po ňom samotné finále.

Poďme sa spätne ohliadnuť za priebehom vyraďovacej časti súťaže. Ako prvé boli na programe osemfinálové súboje, tzv. predkolo playoff. O prekvapenia nebola núdza. B skupina riadne vyškolila svojich konkurentov z A skupiny a je teda na zamyslenie ako prerozdeliť výkonnostné skupiny na novú sezónu. V prvej osemfinálovej sérií sa stretli HP Hlavne Prišli a Gajary. Gajary predvádzali počas sezóny sympatické výkony a neraz zaskočili aj najväčších favoritov. Avšak obidva zápasy s najväčším prekvapením tohto ročníka tesne nezvládli. HP vstupovali do playoff z poslednej možnej pozície zo skupiny B. Hlavne Prišli, ktorí aktuálne hrajú aj Bratislavskú Letnú Ligu (3+1) ukázali väčšiu ,,vyhranosť” ako florbalisti zo Záhoria. V prvom zápase otočili zápas v závere a vyhrali vďaka víťaznej trefe lídra tímu Mravíka. V druhom zápase si HP vytvorili náskok a Sokoli už v závere len márne doťahovali. Hlavne Prišli tak prekĺzli do štvrťfinále. Druhá osemfinálová séria už mala oveľa jasnejší priebeh. Hurikáni rozstrieľali Riders a to hlavne v druhom zápase, keď im nasúkali dovedna 20 kúskov do siete. Tretia séria osemfinále bola súbojom navrátilca Dragons a SP Stupavy. Favoritom boli „Dragonsáci“ avšak doplatili najmä na slabú účasť a absenciu kľúčových hráčov, čo je veľká škoda, nakoľko Dragons patrili aj vďaka najvyrovnanejšej brankárskej dvojici ligy (podobne ako ňou disponuje Lido) k čiernym koňom playoff. Najmä druhý zápas prekvapivo hladko zvládla Stupava a postúpila medzi najlepšiu osmičku. Posledná dvojička osemfinále patrila tímom Snipers a Lions. Snipers nezískali v lige ani bod ale boli miernym favoritom proti víťazovi základnej časti B skupiny. Dve tesné výhry o gól patrili ale Levom, ktorí tak išli v súťaži ďalej.

Štvrťfinálové série boli oproti tým osemfinálovým oveľa menej vyrovnané. Prejavila sa v nich už sila najlepších tímov z A skupiny. Lido sa však v prvom zápase aj kvôli početnej maródke v zostave ale aj veľmi sympatickému výkonu HP trápilo a o výhre rozhodlo až v závere zápasu. Druhý zápas bol už jasnejší vďaka dobre zvládnutej poslednej tretine v podaní „námorníkov“ a nestačil ani veľmi dobrý výkon hráča HP Mrvu. Tímu Hlavne Prišli však patrí obdiv za predvedené výkony v playoff. Druhá štvrťfinálová séria medzi Zbojníkmi a Stupavou priniesla poriadne gólové hody. Zbojníci oba zápasy vyhrali o päť gólov a postúpili do semifinále. Posledná tretia štvrťfinálová séria medzi Hurikánmi a Lions sa taktiež rozhodla už po prvých dvoch zápasoch. Levy dali Hurikánom len tri góly v dvoch zápasoch, čo je na úspech málo. Hurikán tak po roku znova postúpil do semifinále.

Semifinálové dvojičky playoff boli v rovnakom zložení ako minulý rok. Víťaz základnej časti JElita vyzval Hurikánov. V prvom zápase sa prejavila na Pirátoch dlhšia herná absencia a Hurikán prekvapil v poslednej minúte víťazným gólom a strhol prvý zápas na svoju stranu. Druhý zápas začal lepšie pre Pirates, ktorí celý zápas viedli ale Hurikán 10 minút pred koncom dokázal zrovnať skóre. Záverečné momenty stretnutia ale patrili vicemajstrom a tí si tak vynútili rozhodujúci duel. V treťom stretnutí sa síce Oldboys ujali vedenia ale JElita už prejavili väčšiu kvalitu a zápas vcelku pohodlne dotiahli do víťazného konca a postúpili po roku opäť do finále. Druhé semifinále medzi obhajcom titulu ŠK Lido a Zbojníkmi sa rozhodlo už po dvoch zápasoch. V tom prvom malo Lido početnú absenciu hráčov na lavičke a hoci dokázalo držať dlho krok so súperom napokon podľahlo 5:8. Druhý zápas už bol oveľa vyrovnanejší a rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých sa vďaka víťaznému nájazdu Kosíka tešili Jánošíci z premiérového postupu do finále.