Článok

Posledné slová za uplynulým ročníkom

Minulú sobotu 22.06.2024 bol na programe posledný hrací deň v sezóne 2023/2024. Finálový deň 9. ročníka LFBL začal miniturnajom tímov, ktoré sa nedostali do záverečných bojov o putovný pohár pre víťaza ligy. Najviac sa v ňom darilo družstvu Tsunami Riders. To podstatné však vypuklo až od tretej hodine poobede.

Pred samotným finále bol na programe súboj o bronzové medaily. Favoritom v ňom boli hráči Lida, ktorí vyzvali Hurikán. Obhajca titulu začal zápas veľmi dobre dvomi rýchlymi gólmi. Od tohto momentu sa však hra Hurikánu výrazne zlepšila a naopak hra ,,námorníkov“ išla smerom dole. Oldboys vsietili 4 góly do konca prvej tretiny a trestali defenzívne chyby pri bránení Lida. V druhej tretine padali góly raz na jednej raz na druhej strane. Bol to hlavne súboj neúnavného útočníka Lida Letašiho so solídne chytajúcim náhradným brankárom Hurikánu Hamidom. Lidu sa podarilo znížiť stav na rozdiel jedného gólu pred druhou sirénou. Do poslednej časti hry vstúpili Hurikáni verní svojmu názvu a najlepší útočník Legendárnej ligy Krajčovič zase viac priblížil Oldboys k zisku tretieho miesta. Letaši ešte gólom v oslabení zdramatizoval na moment zápas ale záver bol plne v réžií Hurikánu. Tí zasypali napokon bránu najlepšieho brankára ročníka Kuboviča jedenástimi kúskami a zaslúžene sa tak radovali z tretieho miesta a svojej premiérovej medaily v rámci LFBL.

Vo finále sa stretli víťaz základnej časti JElita-Pirates a Zbojnícke legendy. Oba tímy nastúpili do zápasu v takmer plných zostavách. Pirátom však musel zaskakovať v bráne náhradný brankár Giertl. Diváci sa ešte ani poriadne nestihli usadiť na tribúne a zápas už v úvode priniesol veľké veci. JElitám vyšiel úvod zápasu ako z veľkej knihy a presnými strelami vsietili do brány Šteruského až 6 gólov. Naopak Zbojníci sa presadili v prvej desaťminútovke zápasu len raz zásluhou Kollára, ktorému nabíjal na gól najlepší nahrávač ligy Guba. Za stavu 6:1 pre minuloročného finalistu bolo po prvej polovici prvej časti hry prakticky po zápase, ikeď samozrejme vo florbale je vždy všetko možné. Z nájazdu ešte znížil do prestávky najproduktívnejší hráč a najlepší strelec ligy Kosík. Ani v druhej tretine sa obraz zápasu príliš nezmenil. JElita mali zápas plne pod kontrolou a už po druhej perióde dali Zbojníkom nepeknú „desinu“. Jánošíci bojovali ako im je vlastné ale finále im jednoducho vôbec nevyšlo. Z tímu Pirátov vyčnieval najmä štvorgólový Filipák. Zaujímavosťou je aj to, že sa vo finále dokázali presadiť obaja z manželskej dvojice Kašlíkovcov. Vyzdvihnúť treba aj spoľahlivý výkon najlepšieho obrancu ligy Gloneca. Zápas sa v poslednej tretine viac-menej len dohrával a majstrovské oslavy Pirátov boli už neodvrátiteľnou budúcnosťou. Po poslednom hvizde rozhodcov ukazovala svetelná tabuľa z pohľadu Zbojníkov hrozivé skóre 15:4. Zbojníkom však treba zagratulovať k svojej prvej účasti vo finále a strieborným medailám. Zlato ale môže patriť len jednému mužstvu a tým boli na konci súťaže zaslúžene Piráti. JElita sa tešili zo svojho druhého titulu v histórií po dlhých 8 rokoch.

Organizátori LFBL ďakujú všetkým tímom, rozhodcom, divákom a priaznivcom za úspešnú sezónu a už teraz sa tešia na ďalší ročník, ktorý bude jubilejným desiatym.