Článok

Priebežné zhodnotenie sezóny

Máme za sebou dvanáste, už predposledné kolo základnej časti Legendárnej ligy. Prinieslo zaujímavé zápasy a kopec pekných gólov.

Pre mňa je však najväčším zážitkom prvý bod hráčov Modry v lige. Tento úspech vnímam o to intenzívnejšie, že s chalanmi sme prežili spoločne celú minulú sezónu v tíme TJ Kubyšport. Pre chlapcov prišiel tento úspech v tom najlepšom čase, v ich poslednom tohtosezónnom vystúpení v lige. Navyše nebolo to proti súperovi zo slabšej kategórie, JElita patria k špičke ligy, aj keď sa im v tejto sezóne príliš nedarí, a naviac, v zápase bojovali o udržanie šance na play-off. Kamaráti z Modry, gratulujem Vám k prvému bodu a držím palce do ďalšej sezóny.

Keď som spomenul tím JElita, v tomto zápase chalani potrebovali naplno bodovať. Nestalo sa, hráči hrali akoby v nejakom kŕči, robili chyby už vo svojom obrannom pásme, a tak sa dostali do situácie, keď už ani víťazstvo v poslednom zápase, a to ešte proti Lidu, im nemusí stačiť k postupu. A to by bolo veru veľké prekvapenie, play-off bez JElita-Pirates by sme si na začiatku sezóny nevedeli ani predstaviť.

Ani kolo pred koncom ligy nepoznáme víťaza základnej časti. Najväčšie šance má ŠK Lido, v zápase s JElitami však bude musieť zvíťaziť.

Mimoriadne atrktívny súboj nás v poslednom kole čaká medzi Dragons a SP Stupava. Bude to priamy súboj o druhé miesto, a v prípade prehry Lida sa SP a Dragons pobijú o víťazstvo v lige.

Gajary už pravdepodobne získajú veľmi pekné 4. miesto.

Za nimi sa o lepšiu miestenku pobijú v priamom súboji Metodka a Tempest. Postavenie týchto tímov v tabuľke je pre oboch členov ORIGINAL 4 veľkým úspechom.

Hurikán a Lions na 7. a 8. mieste majú postup do play-off v poslednom kole vo svojich rukách.

JElita a Snipers majú na play-off už len teoretickú šancu. Hlavne chlapci zo Snipers boli po vyrovnanom zápase so Stupavou veľmi smutní, zápas mohli aj vyhrať.

11. miesto v tabuľke patrí tímu HP, ktorý odohral dobrú sezónu a až do predposledného kola sa držal v hre o play-off.

S veľkým bodovým odstupom skončili v tabuľke Tsunami a Modra. Hlavne Tsunami mali pred sezónou vyššie ambície, hovorili o play-off, a tak je sezóna pre nich asi sklamaním.
Nováčik z Modry však môže byť so svojim účinkovaním spokojný. Chlapci sa udomácnili v lige a získané skúsenosti ich v novej sezóne určite posunú vyššie.

Už teraz sa môžeme tešiť na posledné 13. kolo základnej časti, a potom už pôjde do tuhého, tí najlepší sa predstavia v play-off

Jozef Kubaský

Leave a Reply