Článok

Nová web stránka je tu!

Milí členovia komunity Legendárnej Ligy.

Ako ste si určite všetci všimli, po dobu niekoľkých dní bola naša webová stránka nedostupná. “Čo je s webom? Kedy opäť pôjde? Kedy v nedeľu hráme?” Nie len týmito otázkami ste sa snažili zistiť, čo sa deje. A dnes je to konečne tu, webová stránka je opäť online. Avšak nie je taká, akú ju odjakživa poznáme.

Začalo sa to pred takmer siedmimi rokmi, keď sa v lete roku 2013 niekoľko skvelých ľudí stretlo a dalo dokopy myšlienku florbalovej súťaže pre rekreačných hráčov. Myšlienka sa vďaka ich úsiliu pretavila do skutočnosti a štyri zakladajúce tímy, ktoré hrdo nazývame LFBL Original Four, začali hrať súťaž. Postupom času sa začali pridávať noví hráči, nové tímy, nové posily, vďaka čomu sa liga mohla prirodzene rozrastať, a tak sa aj dialo. V roku 2016 sa posunula o významný krok vpred, pretože po prvý raz si mohli hráči prezrieť tabuľku alebo rozpisy na webovej stránke. Stránka to bola síce jednoduchá, ale svoj účel plnila a ľudia sa o ňu až do týchto dní opierali. Na tú stránku je však čas zabudnúť.

Je čas zabudnúť, pretože tak ako dospieva človek, dospieva aj naša liga. Koncom minulého roka sa vedenie ligy rozhodlo vytvoriť úplne novú web stránku, ktorá by zážitok z účasti a sledovania ligy ešte umocnila. A podarilo sa nám to. Sme veľmi radi, že vám môžme predstaviť novú webovú stránku Legendárnej Florbalovej Ligy.

Stáli za ňou šikovní ľudia, dobré skutky a hodiny driny. Veľká vďaka patrí Vladovi Jelínkovi, ktorému sa vďaka svojej chuti a schopnostiam podarilo minulý rok pre Legendárnu Ligu získať grant od spoločnosti ČSOB nadácia, ktorej týmto takisto ďakujeme. Ďakujeme tiež chalanom Oliverovi a Alanovi Kubaským, ktorí sa neustále starajú o chod webu, Facebook stránky a organizácie ligy. Obrovská vďaka patrí tvorcovi nášho webu, Tomášovi Brestovanskému, ktorý jeho výrobe venoval veľké množstvo hodín a energie, a to aj napriek tomu, že s našou ligou nemá až tak veľa spoločného. Azda najväčšia vďaka ale patrí vám, hráčom, ich rodinám, vedúcim, rozhodcom, správcom hál, divákom a všetkým, ktorých naša liga baví a radi sa na jej zápasy vracajú. Bez vášho nadšenia by tento web nebol ani len nápadom v hlave.

Najväčšou novinkou a pokrokom je bezpochyby online zápis, ktorý bude k dispozícií počas každého zápasu. S oneskorením len niekoľkých sekúnd bude môcť každý doma alebo kdekoľvek s pripojením na internet sledovať vývoj zápasu svojich favoritov. Ostatné necháme na vás, milí legendaristi, nech nám nový web všetkým slúži!

Tím LFBL