Článok

Informácia o prerušení aktuálnej sezóny.

Vážení účastníci našej ligy,

z dôvodu aktuálnej situácie a vládnych opatrení týkajúcich sa ochorenia COVID-19 a šírenia koronavírusu sme nútení priebeh sezóny 2019/2020 Legendárnej Florbalovej Ligy do odvolania prerušiť, tzn. všetky plánované zápasy sa odkladajú na neurčito.

Dlho sme uvažovali nad vzniknutou situáciou a zvažovali rôzne varianty, ktoré prichádzali do úvahy. Mnohé súťaže podobného charakteru už ukončili celú sezónu, niekde sa titul majstra neudelil, niekde zase o majstrovi rozhodlo poradie po základnej časti.

V našom rozhodovaní nakoniec najviac zavážilo, že naša súťaž je iná. Áno, je to súťaž, ale je to pre nás aj niečo viac. Niečo ako rodina, kde možno najviac ide o to, stretnúť kamarátov a spolu sa zabaviť. A to sa dá predsa aj neskôr, v máji, možno aj v júni. Možno práve to bude každý z nás najviac potrebovať, keď sa život bude vracať do normálnych koľají.

A v neposlednom rade, víťaza základnej časti už máme, ale chceme vedieť aj to, kto bude majster. Kto dokáže vyhrať tie tri po sebe idúce najdôležitejšie zápasy sezóny. A určite so mnou budete súhlasiť, že takých tímov má naša liga viac.

Preto Vás prosím, opatrujte sa, využite čas, ak ho máte, na tréning, berte aj našu ligu ako motiváciu pracovať na sebe, aj keby to mal byť len stacionárny bicykel.

Všetkým prajeme pevné zdravie

Jozef Kubaský, prezident LFBL