Článok

Report semifinálového kola s vyjadreniami hráčov!

V nedeľu sa v stupavskej hale odohralo semifinálové kolo LFbL spolu so zápasmi o 5. a 7. miesto. Poďme sa bližšie pozrieť ako jednotlivé zápasy dopadli a čo si o nich myslia niektorí hráči.

CHALLENGE GAME 2
HP Hlavne prišli Bratislava 5:6 Modra (2:2, 3:1 0:3)
HP:  Kobolka 2+0, Hubocký 1+1, Florek 1+0, Jurovčák Radovan 0+1, Weiss 0+1, navyše Weiss vlastný gól
Modra: Benčurik 2+0, Mosnak 2+0, Holeksi 0+2, Rybár 1+0, Kováč 0+1, Egyed 0+1, navyše Gernad vlastný gól

HP prehrali aj s druhým vyzývateľom a tak zostali v ročníku 2016/17 bez víťazstva. Tento zápas však mali výborne rozohratý. V čase 39:16   zvyšoval Florek už na 5:2, navyše 20 sekúnd na to dostali HP výhodu presilovky pri vylúčení Tarabu. Znova sa zopakovala situácia zo zápasu proti Snipers, keď HP vo svojej presilovke obdržali 2 góly. 3 sekundy oslabenia, Modra dáva gól do šatne na 3:5 a vracia sa do zápasu. Začiatok tretej tretiny priniesol rýchle vyrovnanie na 5:5 a tento stav držal veľmi dlho. Keď to už vyzeralo na nájazdy, došlo v čase 59:10 k nariadeniu trestného strieľania v prospech Modry. Ako správny kapitán to zobral na seba Michal Benčurik a s prehľadom prekonal brankára HP. Modra, podobne ako Snipers Parents, poslala ostatným tímom LFbL svoju vizitku. Je predpoklad, že obidvaja nováčikovia budú pre ligu prínosom.

hp-modra-semifinale-8

Foto – Roman Mojžiš

ZÁPAS O 7. MIESTO
FBC Lions Bratislava 9:2 Tsunami Záhorská Bystrica (0:0, 4:0, 5:2)
Lions: Sanitra 2+2, Kos 2+1, Fegyveres 1+2, Marton 2+0, Kováč 1+1, Betušták 1+0, Pavlík 0+1, Kosterec 0+1, Poláček 0+1
Tsunami: Dudík 1+0, Hvozdík 1+0, Kojda 0+1, Klas 0+1

Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná, na šance boli lepší Tsunami, ale Stupka v bráne Lions bol proti. Stačil však prvý gól Lions po minúte hry v druhej tretine a koncepcia Tsunami sa rozpadla. Lions si potom schuti zahrali a bavili sa florbalom. Ich pekné akcie väčšnou končili gólom a tak sa skóre zastavilo až na čísle 9. Lions tak zakončili ročník pekným víťazstvom a získali takto aspoň 7. miesto. Tsunami končí na 8. mieste a v tíme s tým určite nie sú spokojní.

Vyjadrenie Šimona Dudíka z Tsunami:

Tak, ako celá sezóna, aj tento zápas nám nevyšiel. Výsledok vnímam ako
športovo-nespravodlivý. Určite sme boli Lionsom vyrovnaným súperom, žiaľ,
bez gólov sa nevyhráva. Dostali sme lacné góly, ktoré v nás zlomili túžbu
zabojovať a tretiu tretinu sme už len dohrávali. Verím, že na záverečnom
turnaji si napravíme chuť a Tsunami dostaneme opäť tam, kde patrí.
Foto - Roman Mojžiš

ZÁPAS O 5. MIESTO
FBC Dragons Bratislava 3:5 SP Stupava (1:2, 1:0, 1:3)
FBC Dragons: Gažo 1+0, Hordosy 1+0
SP: Kment 3+0, Slezák Juraj 1+1, Predajna 1+0, Rompf 0+1, Pollák Lukáš 0+1, Jašík 0+1

Zvykli sme si u Tempestu na pojem 7 statočných, Dragons v tomto zápase prekonali aj to. Iba 5 hráčov v poli nastúpilo do boja o 5. miesto. A bojovali skutočne statočne, zápas takmer dostiahli do nájazdov.  Stupava mala celý zápas viac z hry, ale nevedela sa gólovo presadiť proti výbornému Holcingerovi v bráne Dragons. Víťazný gól na 4:3 padol v čase 59:21 a gól na 5:3 sekundu pred koncom zápasu. Favorit na finále teda v tomto ročníku končí až na 6. mieste a je to pre Dragons veľké sklamanie. Stupava je z 5. miesta rada, aj keď pred začiatkom sezóny mala za cieľ aspoň semifinále.

Komentár Lukáša Polláka z SP Stupava:

Počet hráčov súpera predpovedal ako sa bude zápas vyvíjať. Snažili sme rozhýbať obranný val súpera, ale súper nás hneď na začiatku “zaskočil” našim vlastným gólom 🙂 Celý zápas v podstate prebiehal na súperovej polovici, i keď občas Dragons pohrozil nebezpečným protiútokom. Je potrebné vyzdvihnúť výkony oboch brankárov, držiacich tento zápas až dokonca v napätí. Všetká česť hráčom súpera za výkon v oklieštenej zostave a trikrát hurá Stupave, ktorá si po neúspešnej sérii aspoň na koniec urobila trocha radosti.

SEMIFINÁLE A
ŠK Lido Bratislava 10:2 Tempest Bratislava (4:0, 1:1, 5:1)
Lido: Handzo 2+1, Vorčák 1+2, Lapoš 2+0, Vasilenko 1+1, Uríček 1+1, Mokošák 1+1, Košík 1+1, Forro 0+2, Hanuš 1+0, Gunther 0+1
Tempest: Griga 1+0, Zuggo 1+0, Garaj 0+1

Tempest zázrak nezopakoval, Lido mu nedalo šancu. Skúsení hráči Lida na čele s brankárom Kovalčíkom v pohode likvidovali protiútoky Tempestu a tým otupili jeho hlavnú zbraň. Iba druhá tretina vyznela vyrovnane. Lido pevným krokom dokráčalo do finále súťaže, obidva playoff zápasy vyhralo suverénne a vo finálovom zápase bude favoritom. Tempest dosiahol v tejto sezóne na 4. miesto a to je obrovský úspech. Chalani florbal milujú a preto im tento výsledok úprimne prajeme.

SEMIFINÁLE B
JElita-Pirates Bratislava 1:0 Metodka Bratislava (0:0, 1:0, 0:0)
JElita-Pirates: Braun 1+0, Žúbor Ján 0+1
Metodka: –

Ako videl tento úžasný zápas brankár Metodky Andrej Fulop:

Bol to zápas, ktorým sme sa mohli dostať do finále. Vedeli sme že na to máme, ak sa na nás trošku usmeje aj štastie. To bola dostatočná motivácia pre každého a zišli sme sa vo veľkem počte. Zápas bol pod taktovkou súpera, ktorý na tom kombinačne a technicky bol výrazne lepšie. Celý zápas sme sa bránili, bola to taktická bitka, a skutočne to vyzeralo ako officiálny ligový zápas. Vychádzalo to výborne, prvá tretina skončila 0:0 aj po jednom spornom gólovom momente. Druhá tretina sa na pohľad nijako nelíšila, Jelita držali loptičku a kombinovali a my sme vyrážali do protiútokov. Ale dôležité zápasy ako bol tento sa rozhodujú využitím čo i len malého zaváhania súpera. A to sa presne stalo. Jediný gól, ktorý rozhodol o druhom finalistovi tohto ročníka LfbL, padol po odpútaní sa súperovho hráča od nášho obrancu v rohu ihriska a presnej strele do pravého vinkla. Zápas sa hral dalej, obraz hry sa nezmenil, stále sme si nevedeli vytvoriť žiadny tlak ani ukľudniť hru s loptičkou na hokejkách. Súper hral vysoký pressing, čo sa zmenilo až v posledný 5 minútach zápasu, kedy sa už nesnažil dať gól a rozhodnúť zápas, ale čakal na vlastnej polovici, čo ale bolo príliš málo času na to aby sme si vypracovali dostatok šancí na vyrovnanie. V poslednej minúte sme skúsili hru bez brankára, dostali sme sa do gólovej šance, ale chýbal ten kúsok štastia. Ak by sa nám podarilo vyrovnať, v nájazdoch sme si dávali omnoho väčšie šance na výhru, žiaľ nestalo sa. Gratulujeme súperovi k jednoznačne zaslúženému postupu do finále.

Môžeme pokojne povedať, že to bol asi najkrajší zápas tohto ročníka ligy. Mal v sebe všetko, okrem gólov. Na prvom mieste musíme pochváliť obidvoch brankárov. Igor Gonczol z Pirates vychytal svoju prvú nulu v zápase ligy, v ktorej pôsobí od začiatku, teda 4. sezónu. Nemohol si vybrať dôležitejší zápas. Hlavne jeho zákroky v poslednej tretine proti jedovkám Lukáša Glonca boli neuveriteľné a dvíhali divákov zo sedadiel. No a Andrej Fulop z Metodky chytal ako profesionál, mal výborný pohyb, predvídanie aj reflex. Za gól nemohol, Braun sa po prihrávke Jána Žúbora šikovne uvoľnil, vystrelil a Andrej strelu nevidel cez cloniacich hráčov pred ním. Všetky ostatné šance Pirates, a bolo ich dosť, vychytal úžasným spôsobom a držal svojich do konca zápasu v hre. Škoda, že z tohto zápasu mohol postúpiť len jeden. Víťazstvo Pirates je zaslúžené a o 3 týždne môžu vo finále obhajovať titul. Cesta do finále však nebola ľahká. Metodka končí v lige na 3. mieste a je to obrovský úspech. Ja som tomuto výsledku obzvlášť rád, nakoľko tímy Original 4 sú mojou srdcovkou. Hráči Metodky, to sú amatérski florbalisti, ktorí na sebe neustále pracujú a vďaka tomu dokážu držať krok aj s novými tímami, kde je už viac bývalých, alebo aj stále ešte aktívnych florbalistov. A to isté sa dá povedať aj o Tempeste.

23.4.2017 nás čaká veľké finále. Obhajcu titulu JElita-Pirates vyzve nováčik ligy ŠK LIDO. Netrúfame si určiť favorita tohto zápasu. Rozhodnú výkony brankárov, možno individuality, možno to, kto urobí o jednu chybu menej, tak ako v semifinále Pirates – Metodka. Svoju úlohu zohrá aj kondičná pripravenosť, keďže finále sa hrá po prvý raz v histórii súťaže podľa riadnych pravidiel florbalu, t.j. 3×20 minút čistý čas. V prípade remízy sa zápas predĺži 1×10 minút čistý čas a hrá sa na rýchlu smrť. Ak sa ani potom nerozhodne, nasledujú nájazdy, 3 na každej strane. Ak ani to neurčí víťaza, prežijeme infarktové rozuzlenie vo forme nájazdov 1 vs. 1 na rýchlu smrť.

Finálovému zápasu predchádza bohatý spoločensko-športový program. Challenge Cup je určený tímom, ktoré v súťaži už skončili a dvom budúcoročným nováčikom. Na priestranstve pred halou bude pre hráčov a ich rodinných príslušníkov k dispozícii sedenie s bohatým občerstvením. Čapovaná kofola, pivko, klobáska, cigánska a iné dobroty od majstra Vojta Jakubeka Vám budú určite chutiť počas debát s kamarátmi.

Pre vedúcich tímov ešte jedna dôležitá informácia. Chalenge cup je akoby turnajom už budúcoročnej sezóny, kde sa posúva vekový limit pre výnimky z roku narodenia 1985 na rok 1986. Môžete teda svoje súpisky upraviť, doplniť o nový hráčov, radi ich v našej lige takto v predstihu privítame. Pripomíname, že hráč napísaný na súpiske ako výnimka, nesmie byť hráčom MEX. Ak však máte hráča, ktorý v tejto sezóne MEX hral, ale s florbalom na najvyššej úrovni končí, môžete si ho do súpisky ako výnimku dopísať. Uzávierka súpisiek pre Challenge Cup je 16.4.2017. V prípade nejasností píšte, volajte na kubasky@uflorianka.sk alebo 0902/939939.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a všetkým vás pozývame na očakávaný finálový deň!