Článok

Report 3. kola s vyjadreniami hráčov

Tretie kolo je úspešne za nami a my vám prinášame jeho report spolu s vyjadreniami niektorých hráčov.

Hurikán Oldboys Bratislava 9:5 TJ Sokol Gajary (1:1, 3:1, 5:3)

Hurikán
G/A: Kabát 3+2, Švabek 1+2, Leško 1+1, Kamenec 1+0, Zalibera 1+0, Dolník 1+0, Machovich 1+0, Kováč 0+1, Hamid 0+1
TM: Zalibera 2 min.

TJ Sokol
G/A: Hýl 4+0, Žingor 0+2, Janota 1+0, Halaj 0+1, Fajkoš 0+1, Ondrejka 0+1
TM: Šefčík 2 min., Masrna 2 min.

Obaja súperi predviedli veľmi pekný florbal. Sokol hral veľmi trpezlivo a čakal na situácie, v ktorých mohol ohroziť bránu súpera. Do nich sa dostával hlavne ostrostrelec Hýl, ktorý je pre brankára veľmi nepríjemný, keďže vie vystreliť z každej situácie. Svoje schopnosti potvrdil aj tentoraz, ale ani jeho 4 góly na výhru nestačili. Hurikán celý zápas viedol, Gajarom sa však podarilo zápas zdramatizovať 8 minút pred koncom gólom na 5:6. Po dvoch tesných prehrách však túžil po víťazstve Hurikán viac ako jeho súper a tak je výsledok spravodlivý.

TJ Kubyšport Záhorská Bystrica 0:5 HP Hlavne prišli Bratislava (0:1, 0:3, 0:1)

TJ Kubyšport
G/A: –
TM: Krušina 2 min., Badák 2 min.

HP
G/A. Jurovčák 3+0, Pribyl 2+0, Hubocký 0+1, Florek 0+1, Kobolka 0+1
TM: Florek 2 min., Tóth 2 min.

Kubyšport síce začal aktívne, ale HP počiatočný nápor v pohode zvládlo a postupne sa jeho hráči začali presadzovať. HP ukázalo, že jeho výkon proti predchádzajúcim silným súperom nebol náhoda. Hráči Kubyšportu boli čoraz nervóznejší, viazla rozohrávka i zakončenie. Naopak hráči HP hrali s chuťou, florbal ich bavil a dočkali sa víťazstva v lige po nekonečných 595 dňoch. Naposledy vyhrali 20.3.2016 v zápase 10. kola ročníka 2015/2016 proti Lions 4:2. A dá sa očakávať, že HP sa s týmto jedným víťazstvom neuspokojí.

Vyjadrenie Jozefa Kubaského z TJ Kubyšport:

Hrali sme zle, všetci okrem Tomáša Badáka v bráne podali slabý výkon. Obrana robila veľa chýb, rozohrávka vôbec nefungovala. V útoku sa nám zase nedarilo premeniť ani tie najvyloženejšie šance. HP je tím, s ktorým už súperi musia rátať. Osobne im toto víťazstvo veľmi prajem, nielen za výkon v zápase proti nám, ale aj za ich trpezlivosť, ktorá im pomohla dostať ich hru na dnešnú úroveň. My si od nich musíme zobrať príklad, sme nováčik a musíme na sebe pracovať. V tejto súťaži k nám víťazstvá samé neprídu.

Radovan Jurovčák z HP:

Prvých 5 minút zápasu sme nezachytili, super nás zaskočil a hneď v úvode zápasu 2x po sebe zvonila týč na nasej bránke. Následne sa hra upokojila a nám sa podarilo streliť úvodný gól zápasu, čo nás nakoplo. Vďaka pravidelným striedaniam sme v 2.tretine neprepadli, naopak podarilo nám udržať dynamiku hry a navýšiť skóre o ďalšie 3 góly. Druha polovica zápasu priniesla vylúčenia na obidvoch stranách, hra v početnej výhode s efektívnou koncovkou je niečo na čom budeme musieť ešte popracovať. Ďakujem chalanom za kolektívny výkon a bojovnosť, konečne sa nám podarilo bodovo presadiť.

ŠK Lido Bratislava 14:2 Metodka Bratislava (4:1, 6:1, 4:0)

ŠK Lido
G/A: Vorčák 2+4, Košík 4+1, Mokošák 2+2, Rajniak 2+2, Uríček 1+2, Forro 0+3, Vrabec 2+0, Hanuš 0+1
TM: –

Metodka
G/A: Jelínek 2+0, Užík 0+1, Chudý 0+1
TM: –

Lido systematicky rozoberalo pasívnu obranu Metodky od prvej do poslednej minúty. Krásne akcie prinášali ešte krajšie góly a skóre rovnomerne narastalo.. Metodka je v kríze, v akej ešte nebola. Minulý rok semifinále, iba 0:1 s favorizovaným JElita-Pirates a teraz po 3 zápasoch 0 bodov a skóre 11:37 . Aj taký je florbal. Sezóna je však dlhá, playoff ešte nie je stratené a chalani z Metodky to vedia.

Komentár Ivana Stanka, ŠK Lido:

Zápas medzi favorizovaným Lidom a Metodkou sa od začiatku vyvíjal podľa papierových predpokladov. Liďáci pekne kombinovali, vypracovali si dostatok šancí, čo sa začalo prejavovať na skóre zápasu. Hráči Metodky svojou taktikou svojmu súperovi cestu za víťazstvom nesťažili. Od začiatku zápasu sa stiahli do obrany a čakali na príležitosť prejsť rýchleho protiútoku, a vôbec sa nesnažili  znepríjemňovať rozohrávku súpera. Svoje jediné presné zásahy dosiahli po ojedinelých protiútokoch na začiatku prvej a druhej tretiny. Lido po zásluhe vysoko zvíťazilo.

Vyjadrenie Vlada Jelínka z Metodky:

V uplynulých ročníkoch sme nikdy nedostali v zápase viac než 9 gólov. V tomto ročníku sme dostali viac než 10 gólov v každom z troch úvodných zápasov. Úroveň tejto súťaže sa zlepšuje a pokiaľ chceme ostať jej serióznou súčasťou, tak sa musíme aj my začať zlepšovať. A to nielen v súhre, ale najmä individuálne. Ďakujem súperom nielen za lekciu z toho, ako sa hrá florbal, ale aj za tie tri facky. Pevne verím, že nás znova postavia na nohy.

Tempest Bratislava 4:6 FBC Dragons Bratislava (0:0, 2:5, 2:1)

Tempest
G/A: Kontúr 2+1, Griga 1+0, Garaj 1+0, Roštár R. 0+1, Šutka 0+1
TM: Kontúr 2 min., Garaj 2 min., Maruniak 2 min., Roštár R. 2 min., Zuggo 2 min.

Dragons
G/A: Beňo 3+0, Krchňák 2+0, Ivančík 0+2, Škarupa 1+0, Kullacs 0+1, Bereš jr. 0+1
TM: Kullacs 2 min.

Tempest na Dragons vie zahrať. V zápase sa iskrilo, Tempest mal až 5 vylúčení, ale ani to a ani stav 2:6 11 minút pred koncom ho nezlomil. V posledných desiatich minútach dokázal Tempest zatlačiť a postupne znižovať skóre. Dokonca sa mu podaril zarovno so sirénou aj 5. gól, rozhodcovia ho však neuznali, padol po uplynutí času. A tak Dragons vrátil aspoň takto Tempestu prehru z minuloročného štvrťfinále ligy.

Chalani z FBC Dragons nás všetkých veľmi potešili, keď sme zistili, že v Legendárnej Lige budú nastupovať v nových dresoch!

dragons-nove-dresy

FBC Lions Bratislava 4:1 SP Stupava (1:0, 3:1, 0:0)

Lions
G/A: Londarev 3+0, Kos 1+1, Stupka 0+1, Mojžiš 0+1
TM: Londarev 4 x 2min.

SP
G/A: Kvačkaj P.  1+0, Sokol 0+1
TM: Slezák 2 min., Kment 5 min. + ČK vylúčenie do konca zápasu, stop na najbližšie 2 zápasy

Lions už veľmi chceli vyhrať a prispôsobili tomu taktiku. Dôslednou obranou znepríjemňovali Stupavčanom život, nepúšťali ich do zakončenia a snažili sa byť nebezpeční v protiútokoch. Hviezdou Lions bol Londarev, ktorý popri štyroch vylúčeniach stihol streliť hetrik. Navyše svojou nepríjemnou hrou dokázal znervózniť súperovych hráčov, čo vyústilo do situácie v 50. minúte, keď si Kment po Londarevovom faule neudržal nervy a za hrubé nešportové správanie musel po červenej karte opustiť halu. Miloš Kment si najbližšie 2 zápasy nezahrá.

Nevidíme takéto situácie radi. Liga je od založenia vedená v kamarátskom duchu. Naše motto je „Neprestávaj hrať florbal“. Bav sa florbalom, stretni a zabav sa s kamarátmi, zájdi potom na pivo a teš sa na ďalší zápas. Majme rešpekt k spoluhráčom, k súperovi aj k rozhodcom.

Peter Kvačkaj, SP Stupava:

Naše ofenzívne poňatie žiaľ vykazovalo nadlimitné množstvo alterácií – inkoherencia v rozohrávke, vyblokované strelecké pokusy do zhusteného priestoru, absolútna disfunkcia v terminácii hraničiaca s katastrofou, navyše v korelácii s istými zákrokmi brankára. Lions stanovili na brisknú defenzívu s priam hokejovým pristupovaním k hrotom našej ofenzívy na hranici pravidiel florbalu. Laterálny ofenzívny výpad súpera po inkonzistencii v obrane implikoval ich jednogólové vedenie ku koncu prvej tretiny.

V druhej tretine prišiel snáď jediný markantný grafient nášho výkonu vo forme neutralizácie skóre, no prišli sme o pilier defenzívy kvôli zraneniu. Variácia zostavy nebola synergická, afirmácia netrvala dlho a lions nám dali školenie v premieňaní šancí. Behom pár minút dokázali dokonale využiť marazmus v defenzíve po abrupcii rozohrávky v strede poľa na trojgólovú diferenciu. Indisponibilitu v koncovke sme úplne podčiarkli absenciou exploatácie dvoch presiloviek.

Tretia tretina by už snáď zniesla aj kritériá na sociopatiu, nešetrné fyzické atesty na oboch stranách boli ocenené 2 minútami, neabsentovala ani červená v podaní stupavského enfant terrible. Ostentatívny postulát trénera na korekciu skóre už kvôli kondičnej indisponovanosti a morálnej degradácii nebolo možné naplniť. Gratulujeme súperom k zaslúženej výhre a ďakujeme arbitrom za korektné vedenie zápasu.

JElita-Pirates Bratislava 4:7 Snipers Parents Bratislava

JElita-pirates
G/A: Kašlík M. 0+2, Svrček 1+0, Braun 1+0, Pašuth 1+0, Sloboda 1+0, Hečko 0+1, Kralovič 0+1
TM: Trenčanský 2 min.

Snipers
G/A: Gajdoš 1+2, Rovder Lukáš 2+0, Janček 1+1, Rak 1+0, Kelber 1+0, Rovder Milan 1+0, Kodaj 0+1, Gajdoš Ľuboš 0+1, Pauhof 0+1, Šipikal 0+1
TM: –

ž zápas Pirátov proti Hurikánu naznačil, že ich forma nie je ideálna. Snipers si v lige trúfajú na každého. Možno im pomohol prvý zápas, ktorý už v duchu mali vyhratý a nakoniec ho prehrali.

Zápas sa pre Pirátov vyvíjal dobre. V čase 24: 04 sa ujali vedenia 2:1. Prišiel však výpadok a Snipers za 50 sekúnd otočili na 2:3. To Pirátov zaskočilo a už sa potom nedokázali vrátiť do zápasu. Snipers vyhrali zaslúžene. Už teraz sa môžeme tešiť na ich zápas v ďalšom kole proti ďalšiemu nováčikovi Hurikán Oldboys.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na vás 19.11.2017 pri štvrtom kole. Florbalu zdar!