6. kolo úspešne za nami!

Metodka Bratislava 6:0 HP Hlavne prišli (2:0, 1:0, 3:0)
Metodka:  Glonec 4+0, Jelínek 0+3, Mackovič 2+0, Chudý 0+1, Keri 0+1
HP: –

Týmto zápasom Metodka potvrdila svoje ambície na prvú štvorku a v tabuľke sa posunula na 3. miesto. Zápas však nebol až taký jednoznačný, ako hovorí výsledok. HP hrali dobre, chýba im však osobnosť, ktorá by úsilie celého tímu pretavila do gólov. Navyše, Badák v bráne Metodky chytal fantasticky. Prirátajme k tomu skvelého Glonca, ktorému dnes výborne sekundoval kapitán Jelínek a máme  6:0.

K zápasu sa vyjadril 4-gólový Lukáš Glonec:

Do zápasu sme išli s cieľom čo najskôr prekonať súperov odpor a schuti si zahrať. Čiastočne sa nám to podarilo vďaka rýchlemu gólu hneď v prvej minúte, no potom sme sa uspokojili mysliac si, že sa zápas vyhrá sám. Prestali sme sa pohybovať, prehrávali sme osobné súboje a iba vďaka výborne chytajúcemu Tomášovi Badákovi sme držali čisté konto. Neskôr sme zvýšenou aktivitou v niektorých pasážach zápasu donútili súpera ku chybám, ktoré sme dokázali potrestať a napokon sme aspoň pri pohľade na skóre s pokojom zápas doviedli do víťazného konca. Dúfam, že vianočných kaprov sme v tomto zápase vybehali a v ďalších kolách sa vrátime ku aktívnej tímovej hre, vďaka ktorej sa pohybujeme v hornej polovici tabuľky.

metodka-hp-6-kolo-7

Tsunami Záhorská Bystrica 4:6 FBC Lions Bratislava (2:0, 0:4, 2:2)
Tsunami: Dudík 1+0, Krnáč 1+0, Sasínek 1+0, Ilko 1+0, Hujo 0+1, Krušina 0+1, Janek 0+1
Lions: Betušták 1+2, Sanitra 2+0, Tvrdoň 1+1, Kováč 1+0, Kos 1+0, Fegyveres 0+1

Tsunami začali výborne a po tretine viedli 2:0. Lenže Lions už tradične potrebujú najprv prehrávať, aby začali hrať. Z toho pohľadu nie je vôbec prekvapením, že po druhej tretine bol už stav opačný 2:4.  Pre Tsunami bol veľmi nepríjemný hlavne štvrtý gól, ktorý padol 4 sekundy pred sirénou. Päť minút pred koncom zápasu svitla nádej pre Tsunami, keď Dudík znížil na 4:5. Škoda vylúčenia Miku necelé 3 minúty pred koncom, v oslabení sa vyrovnáva ťažko. Celkovo dopriali Tsunami súperovi až 4 presilovky, z jednej dostali gól a možno im aj v závere chýbali sily, ktoré stratili v oslabeniach. Lions si víťazstvo zaslúžili, konečne im zápas vyšiel nielen herne, ale aj výsledkom. Vynikajúcim výkonom sa prezentoval mladý Stupka v bráne Lions.

Vyjadrenie kapitána Tsunami Šimona Dudíka:

Rýchly, silový a náročný zápas sa skončil v náš neprospech. V zápase sme
vyhrávali 2:0. Taktika bola jasná – čakať na chyby súpera. Žiaľ, nevyšla
nám prostredná časť, kedy Lions štyrmi gólmi otočil vývoj zápasu.Do konca
bola hra vypätá, za stavu 4:5 sme sa ešte pokúsili vyrovnať, no z
protiútoku nás súper definitívne zlomil. Blahoželám Lions, urobili veľký
pokrok a myslím si, že ešte zamiešajú kartami súťaže.
A ako videl zápas momentálne zranený hráč Lions Peter Marton?

Chceli sme dnes vyhrať a prekonať naše výsledky z minulej sezóny. Trochu sme možno na začiatku podcenili súpera a pomerne skoro inkasovaný gól priniesol miernu nervozitu, ktorá vyústila do ďalšieho gólu. Skóre po 1. Tretine nás netešilo, ale verili sme si. Druhá tretina sa nám gólovo vydarila a priniesla pokoj. Posledné dejstvo prinieslo miernu drámu, keď pár minút pred koncom Tsunami znížili na rozdiel 1 gólu. Nakoniec sme však pridali ešte jeden ukľudňujúci my. S výsledkom sme teda veľmi spokojní a tešíme sa na ďalší zápas, kde by sme opäť chceli dokázať viac ako pred rokom.

tsunami-fbc-lions-6-kolo-6

SP Stupava 1:6 ŠK Lido Bratislava (0:1, 0:0, 1:5)
SP: Slezák Juraj 1+0, Kment 0+1
LIDO:  Vasilenko 3+0, Vorčák 0+3, Vydra 1+1, Wilsch 1+0, Handzo 1+0, Gunther 0+1, Košík 0+1

Diváci videli fantastický zápas, plný rýchlych protiútok, kombinácií a fyzického nasadenia. Najväčšími hviezdami zápasu však boli obaja brankári. Kolátor z Lida bol neprekonateľný a Mečiar dokázal v ohni striel držať  Stupavu dve tretiny v zápase. Stupavčania hrali v obrovskom nasadení, obetavo, tímovo a zlomil ich až gól na 2:0 na začiatku tretej tretiny. Bezmocnosť v zakončení a fyzické vypätie Stupavčanov sa nakoniec podpísali pod až príliš jednoznačný výsledok. Lido si víťazstvom zvýšilo šance hneď vo svojej nováčikovskej sezóne získať prvé miesto v základnej časti.