Článok

Zhrnutie posledného kola minulého roka!

Posledné kolo v roku 2016 nám prinieslo 4 kvalitné zápasy. Poďme si ich bližšie rozobrať a prečítať si vyjadrenia niektorých hráčov.

Tsunami 5:10 Tempest (0:3, 3:3, 2:4)
TS : Krušina 2+0, Sasínek 1+1, Kojda 1+0, Váross 1+0, Dudík 0+1, Hujo 0+1,
TE:  Roštár Marek: 3+3, Kontúr 4+0, Garaj 2+2, Ruhalovský 1+1, Roštár Roman 0+2, Šutka 0+1

Tempest zvládol zápas perfektne, hráči Tsunami pôsobili nervózne a až na pár pekných kombinácií, vyzerala ich hra rozhárane. Tempest už tradične postavil svoju hru na smrtiacich protiútokoch a niektoré jeho góly padli po ukážkových kombináciach. Hráči dali do hry srdce a tým vymazali svoju početnú nevýhodu – pretože hrali iba so 6 hráčmi.

Vyjadrenie kapitána Tsunami Šimona Dudíka:

Po dvoch, pre nás nevyhrateľných zápasoch (Lido, Dragons), nás konečne
čakal súper z nasej rekreačnej kategórie – Tempest. Určite sme chceli
vyhrať, a keď sme videli súpera v počte 6, mysleli sme si, že to bude
jednoduché. Žiaľ, Tempest svojou umnou hrou a smrtiacimi agresívnymi
útokmi nás zaskočil. V náš neprospech rozhodla najmä agresivita v
zakončení a obranná disciplína v radoch súpera.
A vyjadrenie kapitána Tempestu Romana Roštára:

Keďže sa nás z organizačno-zdravotných dôvodov zozbieralo len šesť hráčov do poľa, naša hra bola výrazne jednoduchšia. Taktiku sme postavili na tradičných pilieroch ruskej školy = kombinácii prístupov “začať naplno a postupne zrýchľovať” s “vyderžaj, pioňér”. Podarilo sa nám ustáť začiatok zápasu, čo je proti Tsunami vždy dôležité , streliť úvodný gól, a dobre pozične brániť tak aby sme neplytvali silami.  A keďže dnes sa darilo sa chalanom v útoku strelecky,  nenechali sme už súpera vrátiť sa do zápasu, po každom jeho góle sme dokázali odpovedať našim. Veľká motivácia Tsunami sa premenila na našu výhodu, do často otvorenej obrany sme podnikali nebezpečné protiútoky. Dnes to bol naozaj kompaktný tímový výkon, verím že si strelecké sebavedomie udržíme do ďalších zápasov.

SP Stupava 11:2 HP Hlavne prišli (3:0, 4:0, 4:2)
SP: Bartaloš 2+2, Labuda 2+2, Pollák 2+1, Sokol 2+0, Kment 1+1, Kvačkaj Peter 0+2, Kvačkaj Martin 1+0, Slezák 1+0, Rompf 0+1, Jáni 0+1, Chvála 0+1
HP: Paál 2+0, Toth 0+1

Jednoznačný zápas, ktorý nepotrebuje žiaden komentár. Hráči HP nemohli ani chvíľku v zápase pomýšľať na úspech, Stupava im nedala žiadnu šancu.

Komentár Petra Kvačkaja z SP Stupava:

Pred zapasom sme mali signifikantne obavy z absencie trenerskej entity implikujucej subnormu v poznatkovej sfere florbalu. Deficit sme kompenzovali kvantitou hracskeho kadra. Aj kvoli tomuto faktu sme sa rozhodli aplikovat ofenzivny styl s hlbkovym atakovanim. Hraci HP aj kvoli uzsiemu kadru ponali zapas defenzivne prehustovanim centralnej vertikaly do hlbky avsak s absenciou sirkovej zlozky. Predlzenie diagonaly cez centra na kridla utoku pri naslednej finalizacii aj v dosledku limitovanej vizualnej kontroly golmana HP prinasala ovocie a SP Stupava pohodlne navysovala skore. Emocie v kadri exponovali, pohyb zacal byt inkoherentny, difuzny, jeho charakter bol skor stochasticky so silnou konvergenciou k brane supera. Koncentracia hracov pred branou tak bola nadlimitna a podstata systemu sa stala distopicka.  V zaverecnej tretine vyvoj hry dovolil nasadit aj hracske entity so subtilnejsou kondicnou a technickou normou. Abruptne kontry supera pre individualne lapsusy v samom zavere len kozmeticky upravili skore. Na zaver by sme radi podakovali arbitrom za kvalitne odvedenu pracu a vykonu supera, ktory aj napriek nepriaznivemu skore neposobil indisponovane.

FBC Dragons Bratisla 13:4 FBC Lions Bratislava (5:2, 5:0, 3:2)
Dragons: Beňo 6+3, Múčka 0+4, Bereš 2+1, Granec Daniel 2+1, Bluska 2+0, Ivančík 1+1, Granec Marián 0+1
Lions: Kos 1+1, Londarev 1+1, Belica 1+0, Marton 1+0

Lions mali pred týmto zápasom určite vyššie ambície, lenže hráčom Dragons ako keby pomohol nevydarený prvý zápas proti Lidu, pretože odvtedy sa ich hra neustále zlepšuje, o čom svedčí 13 gólov v sieti Lions. V drese Dragons na seba opäť upozornil Tomáš Beňo, 6+3 v jednom zápase sa nevidí každý deň.

Kapitán Lions Peter Marton:

Dosť sme sa trápili. Dopredu, aj dozadu. S výrazne oslabeným kádrom (5 chýbajúcich hráčov + brankár) sme veľa vody nenamútili. Tešiť nás môže snáď len to, ze sme silnému súperovi dokázali dať 4 góly, čo je rovnaký počet, čo dostali spolu v predošlých 3 zápasoch. Najbližšie nás čakajú dva kľúčové zápasy, tak verím, že počas sviatkov nezlenivieme 😃.

dragons_-lions-22

JElita-Pirates Bratislava 6:3 ŠK Lido Bratislava (0:0, 5:0, 1:3)
JElita: Žúbor Ján 1+3, Baša 2+0, Trenčanský 1+1, Kašlík Lýdia 1+0, Královič 1+0, Kašlík Martin 0+1, Žúbor Pavol 0+1
Lido: Vorčák 2+0, Mokošák 1+1, Vasilenko 0+1

Ozajstná lahôdka čakala na divákov v poslednom zápase 5. kola. Majster nastúpil proti nezdolanému nováčikovi ŠK Lido a pripravil sa na zápas ako sa patrí. Po vyrovnanej a nerozhodnej prvej tretine (0:0), v ktorej JElita hrali trpezlivo svoju hru a Lido možno príliš profesorsky sa spoliehalo na svoje kvality, sa v druhej tretine začali presadzovať hráči JElit. Kupodivu ani pri narastajúcom skóre to s lavičkou ŠK Lido nič nerobilo. Až druhá prestávka priniesla zmenu. Lido zatlačilo celú päticu súpera miestami až do vlastného bránkoviska, skóre 5:0 sa ale doháňa ťažko. Lido tým pádom aj napriek enormnej snahe jeho hráčov podľahlo úradujúcemu majstrovi JElita-Pirates.

Vyjadrenie hráčky JElita-Pirates Lýdie Kašlík:

Do zápasu sme išli s vedomím, že nás čaká veľmi kvalitný a skúsený súper, čo sa aj do bodky potvrdilo. Napriek tomu sa nám od začiatku darilo vyvarovať chýb, obetavé bránenie, včasné dostupovanie hráčov a v útoku vydarené akcie s presnou koncovkou a na tabuli po 2.tretine svietil stav 5:0. Tretia tretina už bola iná šálka kávy. Súper pridal, pritvrdil a vyvinul veľký tlak čo aj vyústilo do 3 gólov a bolo 5:3. Avšak výborná obrana, skvelý výkon brankára a taktiež nepresná muška súpera bola receptom na dnešné víťazstvo. Napriek neustálému tlaku 2min. od konca zavesil Trenčanský na 6:3 a bolo rozhodnuté. Tento cenný skalp je dôkazom, že dokážeme poraziť aj najsilnejších súperov a dodal nám sebavedomie do ďalších zápasov.