Článok

Zhodnotenie 4. kola LFbL!

Už štvrté kolo našej Legendárnej Florbalovej Ligy je za nami a my vám prinášame jeho zhodnotenie.

HP Hlavne prišli Bratislava 6:2 FBC Lions Bratislava (0:0, 3:1, 3:1)

HP
G/A: Jurovčák 3+1, Dičér 1+2, Kern 1+1, Tóth 1+0, Florek 0+1, Szabo 0+1
TM: Molnár 2 min.

Lions
G/A: Kos 1+0, Tvrdoň 1+0
TM: –

Predpovede sa naplnili, výhra HP nad Kubyšportom nebola náhoda. Zápas sa rozbiehal len veľmi pomaly, tímy sa vzájomne oťukávali a až prvý gól Lions v 30-ej minúte odštartoval ozajstný zápas. Boli to však hráči HP, ktorí zvýšili obrátky a výborným záverom druhej tretiny otočili na 3:1 vo svoj prospech. Hlavne Rado Jurovčák hral výborne, už v druhom zápase po sebe strelil hetrik a výrazne svoj tím potiahol. Hra HP však nie je len o ňom, je to výborný kolektívny výkon založený na bojovnosti. Hlavne to pomohlo HP v tretej tretine, keď sa Lions pokúšali vrátiť do zápasu.

Dušan Slimák, hráč FBC Lions:

Skorý začiatok bol zľahka kompenzovaný  neskorším nástupom rozhodcu. Čakanie sa prejavilo aj v prvej tretine, ktorá pripomínala skôr šachovú partiu. V druhej tretine sme prelomili ako prví nedobytnosť brankárov. Bohužiaľ radosť nám čoskoro pokazili presné strely súpera. Nohy nám zrejme ťažili nedeľné obedy, takže návrat do obrany niekedy pripomínal prechádzku po korze. Vypracovali sme si aj šance – lenže tie ohrozili viac hádzanárskú bránku, akú tú, kam boli mierené. Ďalší priebeh predznamenala jediná, a z našej strany nevyužitá, presilovka. Dezilúzia v našich hlavách v poslednej tretine zmarila šance na zdramatizovanie zápasu. Gratulujeme súperom, hrali konzistentne a ukázali nám, kde sa máme zlepšovať. Pozitívom bol korektný priebeh bez výrazných faulov a vylúčení.

Rado Jurovčák, kapitán HP:

Prvá tretina zápasu bola z našej strany opatrná, hrali sme viac zo zabezpečenej obrany, vypracovali sme si pár gólových príležitosti, ale súperov brankár nás vychytal. Na začiatku druhej tretiny sme dostali rýchly gól po chybnej rozohrávke v obrannom pásme, ale hneď v ďalšom striedaní sa nám podarilo vyrovnať. Od tohto momentu sa hra viac otvorila a nám sa podarilo do konca tretiny pridať ďalšie góly. V tretej tretine sme úspešne ubránili oslabenie no súper aj po presilovke húževnato dobíjal našu bránu. V tejto fáze hry nás niekoľkokrát podržal brankár. Aj napriek ubúdajúcim silám sme sa snažili naďalej hrať našu hru a odskočili sme súperovi na rozdiel 4 gólov. Ďakujem všetkým za bojovnosť a predvedený výkon, pre nás to bol fyzický náročný zápas a sme radi, že sa nám podarilo zvíťaziť aj napriek absencii niekoľkých kľúčových hráčov.

Metodka Bratislava 4:3 TJ Kubyšport Záhorská Bystrica (1:2, 1:1, 2:0)

Metodka
G/A: Fábry 2+0, Jelínek 1+0, Glonec 1+0, Bartoš 0+1
TM: Poliaček 2 min.

Kubyšport
G/A: Chlpek 2+0, Holekši 1+0, Krnáč 0+1, Dudík 0+1
TM: –

Udalosťou zápasu bol návrat najužitočnejšieho hráča minulej sezóny Lukáša Glonca po zranení. Lukáš odohral výborný zápas, strelil víťazný gól a bol v zápase veľmi vidieť. Kubyšport odohral trochu nešťastný zápas, keď stále viedol o gól a dokázal tento stav dlho brániť. Metodka však v tretej tretine zvýšila obrátky a využila tlak na vyrovnanie 6 minút pred koncom. 4 minúty pred koncom Metodka zlým striedaním ponúkla Kubyšportu veľkú možnosť, dopadlo to však opačne. Glonec ukázal svoju veľkosť a rozjasal svojich spoluhráčov gólom takmer z polovice ihriska. Kubyšportu nepomohla ani záverečná powerplay.

Jozef Kubaský, vedúci TJ Kubyšport:

Som smutný z výsledku, bod sme si možno zaslúžili. Zároveň som však spokojný s výkonom celého tímu. Hlavne hra centrov bola výborná. Dokázali sme, až na jeden moment ustrážiť Lukáša. To je však veľkosť hráča, v správny moment rozhodol zápas. Metodka však hrala výborne ako celok, má skvelých lídrov v osobe Glonca a Jelínka. Súperi s ňou už musia rátať, Metodka je späť. My sa ešte pokúsime o zázrak, boj o playoff sme ešte nevzdali.

SP Stupava 6:4 JElita-Pirates Bratislava (2:0, 2:2, 2:2)

SP Stupava
G/A: Sedlár 2+2, Paál 2+1, Bartaloš 1+1, Jašík 1+0
TM: Sedlár 2 min., Slezák J. 2 min.

JElita-Pirates
G/A: Pašuth 4+0, Hečko 0+2, Žúbor J. 0+1
TM: –

Zápas priniesol viacero udalostí. Vlado Jelínek, kapitán Metodky si v Legendárnej lige odkrútil premiéru ako rozhodca. Zvládol to spolu so skúsenejším Šimonom Dudíkom, inak kapitánom Kubyšportu, na jednotku. Aj tu je vidieť, ako sa liga rozvíja. Druhou udalosťou bol príchod novej posily do radov SP Stupava. A nie je to posila hocijaká. Ondrej Sedlár hral ešte minulú sezónu MEX za Tsunami Záhorská Bystrica a je aktuálnym majstrom Slovenska vo florbale! Vitaj v lige Ondro, držíme Ti palce.

JElita pred zápasom riešili veľký problém s maródkou, nakoniec sa im podarilo nastúpiť so šiestimi hráčmi v poli. Táto okolnosť mohla mať vplyv na zápas, kľúčový dvojgólový náskok si však Stupava vytvorila v prvej tretine. Ondro Sedlár (2+2) bol osobnosťou zápasu. JElita udržiavali dramatickosť zápasu do konca. 9 minút pred koncom znižovali na 4:5 a 6 statočných robilo, čo sa dalo. Tri body však nakoniec získala Stupava a treba povedať, že zaslúžene.

Peter Kvačkaj z SP Stupava:

Jelita nastúpila s markantným deficitom v početnosti, no kompenzačné mechanizmy v podobe hráčov s výrazným kondičným a technickým genotypom tento hendikep spoľahlivo dorovnali. Vďaka vertikalizácii, skorigovanej kombinatorike a akcentu v koncovke sa nám podarilo ísť do vedenia a udržiavať náskok, no húževnatý súper sa vždy dotiahol na gólovú diferenciu. Pomohla mu naša zbytočná ofenzívna stádovitosť a benevolentnejšia defenzívna činnosť s prvkami taktického marazmu, miestami vykazujúca spiace tempo. Zápasová dramaturgia si tak uchovala atraktivitu a emočný náboj až do konca. Potešil nás výkon nášho brankára a ofenzívnej posily Ondra, aplaudujeme súperom a arbitrom za korektné vedenie zápasu.

Snipers Parents Bratislava 3:5 Hurikán Bratislava (0:2, 0:3, 3:0)

Snipers
G/A: Janček 0+2, Rovder L. 1+0, Gajdoš 1+0, Frohlich 1+0, Kelbel 0+1
TM: Rovder L. 1 x 2 min

Hurikán
G/A: Krajčovič 3+0, Kabát 0+2, Machovich 1+0, Streska 1+0 Hatala 0+1, Zalibera 0+1, Kamenec 0+1
TM: –

Obidvaja súperi sú nováčikovia, ale hrali vyspelý florbal. Veľký počet divákov sa mal na čo pozerať po celý zápas. Hurikán mal miernu prevahu a postupne ju premieňal na góly, až sa mu po dvoch tretinách podarilo dostať do vedenia 5:0. Snipers však neboli v zápase odovzdaný súper, stále sa snažili o gól a keď sa im to na začiatku tretej tretiny podarilo, dostali krídla. Škoda, že gól na 3:5 prišiel až minútu pred koncom, zápas mohol byť ešte dramatickejší.

Ivan Machovich z Hurikánu:

Tešíme sa z víťazstva nad kvalitným súperom. Naša hra sa už začína podobať tomu, čo by sme chceli hrať v tejto lige. Už to má hlavu a pätu a verím, že pri tom ostaneme aj v ďalších zápasoch. Cely zápas sme mali pod kontrolou, až na chvíľkovú stratu koncentrácie v záverečnej tretine, na tom ešte musíme popracovať. Teší ma, že sa začínajú chytať aj hráči s neflorbalovou minulosťou, ktorí sú pre tím veľmi dôležití. Ďakujem súperovi za férovú hru.

20171119_175355

FBC Dragons Bratislava 8:6 TJ Sokol Gajray (1:4, 4:1, 3:1)

Dragons
G/A: Krchňák 2+2, Bereš jr. 2+1, Beňo 2+0, Bluska 1+1, Škarupa 1+1, Granec M. 0+1, Hordosy 0+1
TM: Granec M. 2 min.

Gajary
G/A: Janota 2+1, Hýl 2+1, Uhrinec 1+1, Halaj 1+0, Kratochvíl 0+1, Chvála 0+1, Šišolák 0+1
TM:  –

Favorizovaní Dragons to nemali ani v tomto kole ľahké. Gajary vstúpili do zápasu impozantne a v čase 17:00 viedli už 4:0. Dragons mali šťastie, že stihli trochu šťastným gólom znížiť ešte v prvej tretine na 1:4. Povzbudení gólom zahryzli sa Dragons do súpera a po druhej tretine sa za stavu 5:5 začínalo odznova. Gajary môžu ľutovať premrhaný náskok, proti takému skúsenému súperovi sa to nevypláca. Potvrdila to tretia tretina, nováčik ťahal za kratší koniec a Dragons úlohu favorita potvrdili.  Zaujímavosťou zápasu bol mikrosúboj lídrov kanadského bodovania Hýll vs. Krchňák. Hýll zostal po tomto kole naďalej prvý, 15+1, prenasleduje ho Vorčák, 7+6 a Krchňák 10+2.

Milaj Halaj, TJ Sokol Gajary:

Vzhľadom na to, že sme mali malo času na regeneráciu – iba 2 týždne(smiech), sa nás zišlo 8. Ale napriek tomu sme favorizovaného súpera dokázali potrápiť. Dokonca sme viedli 5-1, avšak vedenie sa nám nepodarilo udržať aj kvôli už spomínanému poctu hráčov, kondičnej indispozície alebo zraneniu hráča. Myslím si, že proti veľkému favoritovi na celkove víťazstvo v súťaži sme odohrali kvalitný zápas. V neposlednom rade je treba poďakovať za výkon nášmu brankárovi.

Tempest Bratislava 6:7 ŠK Lido Bratislava (2:3, 0:2, 4:2)

Tempest
G/A: Griga 5+0, Michalco 1+1, Kontúr 0+2, Uhrin 0+2, Maruniak 0+1
TM: –

Lido
G/A: Forro 0+4, Lapoš 2+0, Kazimir 1+1, Vnuk 0+2, Vorčák 1+0,  Handzo 1+0, Košík 1+0 Mokošák 1+0
TM: –

Tempest to na favoritov vie, potvrdil to v minulom kole proti Dragons a teraz proti Lidu. Lido zachránilo výhru pol minúty pred koncom. Hralo príliš profesorsky, súper sa však nevzdal ani za stavu 2:5. Stále hral svoju hru a jeho hráči sú majstri protiútokov.  Tentoraz sa mimoriadne darilo hlavne Grigovi, ktorý dal 5 zo 6 gólov tímu. Na strane Lida pútal svojou hrou hlavne Forro, vynikajúci technik a nahrávač. Možno keby častejšie vystrelil, mohol byť v štatistikách aj vyššie ako na 6. mieste (1+9 zo štyroch zápasov).

Roman Roštár, kapitán Tempestu:

Zápas s Lidom sa nám celkom vydaril, najmä  Durimu, ktorý dal 5 gólov a držal nás stále v hre. Hoci sme prehrávali 2:5, nevzdali sme sa a v tretej tretine využili, že súper hral len s 8 hráčmi v poli. Kde sme 3 min pred koncom zápasu po peknej rýchlej kombinácii na jeden dotyk vyrovnali na 6:6, zdalo sa, že sa nám podarí uhrať aj nejaké body, v závere nás ale Lido zatlačilo a 26 sekúnd pred koncom dalo víťazný gól, na ktorý sme už nestihli odpovedať. Strata bodov mrzí, ale napriek prehre, hodnotím náš výkon pozitívne – odohrali sme vyrovnane stretnutie, dobre napádali rozohrávku súpera, vytvárali sme si šance a podarilo sa nám dokonca vyhnúť sa vylúčeniam :).

Jozef Košík, hráč ŠK Lido:

Toto ligové kolo sme sa stretli opäť so súperom, ktorý nemal chuť hrať florbal. Hráči Tempestu sa piati postavili pred svoje bránkovisko a len vyhadzovali vysoké lopty. Z neznámeho dôvodu sme sa však prispôsobili ich tempu a mysleli sme si, že zápas sa vyhrá sám. Jediná svetla chvíľka v nasej hre bola posledná 5 minutovka druhej tretiny, kde sme hrali pekný kombinačný florbal a prakticky sme nepustili loptičku z našich hokejok. Avšak do tretej tretiny sme zasa nastúpili úplne profesorsky, bez nasadenia, bez ochoty behať, bez dôrazu a tak to aj vyzeralo. Slabá obranná činnosť a nepremieňanie vyložených saníc do prázdnej brány. Tempest dotiahol svoje brejky do úspešného konca a zrazu z toho bola dráma až do posledných minút. Na záverečne 2 minúty sme pomiešali zostavu a konečne pridali, čoho výsledkom bol rozhodujúci gól. Verím, že sme sa poučili a nabudúce odohráme naplno cely zápas, pretože naši súperi sa neustále zlepšujú a vedia potrestať naše zaváhania a laxný prístup.

Máme za sebou 4. kolo z 11 kôl základnej časti.  S úrovňou súťaže môžeme byť veľmi spokojní. Všetci nováčikovia do súťaže výborne zapadli a tímy, ktoré ju hrajú už dlhšie, svoju hru neustále zlepšujú. Zápasy sú divácky atraktívne a často veľmi vyrovnané.

V tabuľke dominujú tímy ŠK Lido a FBC Dragons, ktoré ešte neprehrali a stali sa favoritmi súťaže. Napriek tomu, ich zápasy nie sú až také jednoznačné ako je postavenie v tabuľke.

Potom nasleduje až 6 tímov s dvoma víťazstvami a dvoma prehrami a zvyšné 4 tímy majú po jednej výhre a troch prehrách. Črtá sa tak veľmi zaujímavý boj o playoff. Lido a Dragons si už playoff určite nenechajú ujsť. O ďalších 6 miesteniek však ešte zabojuje všetkých 10 zvyšných tímov. Veľa nám v tom napovie už ďalšie kolo. 4. kolo bolo veľmi pozitívne z hľadiska počtu vylúčení. Kým v prvých troch kolách bolo udelených 119 minút, vo štvrtom rozhodcovia udelili len 6 menších trestov, celkovo teda 12 minút. Na tomto mieste stojí za to pripomenúť, že počet trestných minút je pomocným kritériom číslo 7 v určení poradia po základnej časti.

Už teraz sa tešíme na zápasy 5. kola 10.12. v Stupave.