Článok

Sumár 5. kola!

Piate kolo je úspešne za nami a my vám prinášame sumár všetkých zápasov spolu s komentármi hráčov.

Snipers Parents Bratislava 0:9 SP Stupava (0:2, 0:4, 0:3)

Stupava vsadila na čisto defenzívnu taktiku, darilo sa jej narúšať rozohrávku a mala veľmi efektívne zakončenie protiútokov. K tomu vynikajúci výkon brankára Rastislava Mečiara, pre ktorého je nula na konte zaslúženou odmenou. Výborný zápas za Stupavu odohrali Peter Sokol (4+1) a Štefan Slezák (1+3). Pre Snipers je táto prehra možno až príliš krutá, ich výkon v tomto zápase nebol zlý.

Snipers
G/A: –
TM: –

SP Stupava
G/A: Sokol 4+1, Slezák Š. 1+3, Páal P. 2+0, Kvačkaj 1+1, Labuda 1+0, Slezák J. 0+1, Bartaloš 0+1, Mečiar 0+1, Páal B. 0+1
TM:  Bartaloš 2 min.

Peter Kva+ckaj z SP Stupava:

Subtílna participácia hráčov vykazujúca kondičný podlimit, na druhej strane anamnéza vykazujúca technickú vyspelosť a signifikatnú početnú praeferentiu na strane súpera implikovala apel organizačno-taktického elementu v osobe trénera na zvýšenie defenzívnej hĺbky. Center sa primárne adaptoval na úlohu proaktívnej obrany s cieľom nihilizovať projektily a rozohrávky súpera zo vzdialenejšej horizontály. Kvôli kondičnej indisponovanosti sme inhibovali vysoké ataky na súpera s cieľom komprimácie stredového pásma a brejkov do odkrytej defenzívy súpera. Laxné a latentné plnenie defenzívnych úloh na strane snipers umožnilo gólovú finalizáciu dorážkou po rýchlej bočnej vertikále s rezultátom dvojgólového vedenia po prvej tretine. Striktná defenzíva a priam až karmická korelácia medzi počtom striel a gólov znamenala hlavne v druhej tretine signifikatnú diferenciu v skóre o šesť gólov, gólman stále s nulou na konte. Mentálna zložka súpera už bola značne preexponovaná, aj defenzívne zložky sublimovali na ofenzívu, my sme stále apelovali na konsenzus kontinuity hermetickej defenzívy. Prakticky každé anulovanie rozohrávky aktivovalo útočnú vertikálu cez defenzívnu hypopláziu konvergujúcej k samostatnému nájazdu na brankára a eskalácie skóre. Snipers hrali výborne, no aj to sa stáva, karma nepraje gólovej finalizácii napriek intenzifikácii úsilia. Ďakujeme súperom aj arbitrom za korektné vedenie zápasu.

JElita-Pirates Bratislava 5:4 HP Hlavne prišli Bratislava (1:2, 1:2, 3:0)

HP aj proti favoritovi potvrdili, že v tejto lige ich už každý súper musí brať vážne. Po dvoch tretinách dokonca viedli 4:2, JElita sú však skúsený tím a obrovským nasadením na začiatku tretej tretiny – troma gólmi v priebehu prvých troch minút, otočili stav vo svoj prospech a rozumnou hrou udržali skóre 5:4 až do konca zápasu.

JElita-Pirates
G/A: Ivanka 0+2, Svrček 1+0, Sloboda 1+0, Žúbor P. 1+0, Žúbor J. 1+0, Trenčanský 1+0, Rieger 0+1, Baša 0+1, Braun 0+1
TM: –

HP Hlavne prišli
G/A: Toth 1+2, Huna 2+0, Jurovčák 1+0, Kern 0+1, Mračna 0+1
TM: Hubocký 2 min.

Radovan Jurovčák, HP:

Do zápasu sme išli s cieľom uhrať dobrý výsledok proti favorizovanému súperovi. Aj keď sme sa zišli v pomerne oklieštenej zostave, nejakou zhodou okolností, ktorú z časti pripisujem zvolenej taktike, bojovnosti a magickým zákrokom nášho brankára sa nám podarilo v 2. tretine odskočiť súperovi na rozdiel 2 gólov. Do poslednej tretiny súper nastúpil s oveľa väčším nasadením a dvoma rýchlymi gólmi otočil vývoj zápasu. V závere zápasu nám už dochádzali sily, súper umne kontroloval hru a nedovolil nám vážnejšie ohroziť ich bránu. Aj napriek prehre si myslím, že sme odohrali dobrý zápas, chalanom ďakujem za to že „Hlavne prišli“, že podali dobrý výkon a súperovi gratulujem k víťazstvu.

FBC Lions Bratislava 3:5 Metodka Bratislava (0:2, 2:0, 1:3)

Metodka nastúpila bez Glonca, ktorému sa obnovilo zranenie. Povzbudená víťazstvom proti Kubyšportu sa zahryzla od začiatku do súpera a podarilo sa jej v prvej tretine streliť dva góly. Lions sa však nevzdali a v druhej tretine dokázali vyrovnať a zdramatizovať zápas. V tretej tretine potiahol Metodku kapitán Vlado Jelínek, keď tretí gól stretli a štvrtý vypracoval. Na trojgólový rozdiel zvyšoval Pálfi a to už bolo pre Lions priveľké sústo. Metodka vyhrala zaslúžene a po zbabranom úvode sezóny je opäť v hre.

Lions
G/A: Krol 2+0, Marton 1+0, Paulík 0+1, Mojžiš 0+1, Kos 0+1
TM: Slimák 2 min., Londarev 2 min.

Metodka
G/A: Fábry 2+0, Jelínek 1+1, Bartoš 0+2, Mackovič 1+0, Pálfi 1+0, Fulop 0+1, Užík 0+1
TM: Keri 2 min.

TJ Kubyšport Záhorská Bystrica 2:13 Tempest Bratislava (2:5, 0:3, 0:5)

Kubyšportu chýbali pre zranenia obidvaja brankári, ale nie len to je príčina vysokej prehry. Jeho hráči nechávali priveľký priestor na protiútoky, šikovní zakončovatelia Tempestu nezaváhali a umožnili tak jeho hráčom užiť si krásny florbalový večer. Už tradične výborný Balog v bráne + Garaj, Griga, Janík, Kontúr, Michalco, Roštár M., Roštár R., Ruhalovský ,Šutka, Zuggo = 2:13. Skvelá práca Tempestu!

Kubyšport
G/A: Krnáč 1+1, Váross 1+0, Kojda 0+1
TM: Kojda 2 min.

Tempest
G/A: Zuggo 3+1, Kontúr 2+2, Griga 0+4, Garaj 3+0, Michalco 2+1, Janík 2+0, Roštár R. 1+1, Roštár M. 0+1, Ruhalovský 0+1
TM: –

Roman Roštár, Tempest:

Stretnutie sme dobre rozohrali a rýchlo sa ujali vedenia, ale vzápätí sme stratili koncentráciu a nechali súpera poľahky dvomi zlepenými gólmi otočiť skóre. Zvýšili sme dôraz, hrali svoju hru, súperovi sme už v zápase veľa priestoru nenechali, a ich ojedinelé možnosti si náš brankár Braňo s prehľadom postrážil. Darilo sa nám dobre kombinovať, dostávali sme sa do šancí a zvládli sme ich aj premieňať. S pribúdajúcimi gólmi sme sa dostali do hernej pohody a nakoniec dosiahli naše najvyššie víťazstvo v lige, keď sa do štatistík zapísali takmer všetci hráči. Verím že si zlepšenú hru a sebavedomie udržíme do ďalších zápasov.

Jozef Kubaský, TJ Kubyšport:

Čo vám poviem, jedna veľká katastrofa.

ŠK Lido Bratislava 7:2 TJ Sokol Gajary (4:1, 3:1, 0:0)

Na hru Lida je radosť pozerať sa. Krásne kombinácie zakončené ešte krajšími gólmi, tentokrát dva aj z hokejky Forra, to je hra Lida, divácky veľmi príťažlivá. Gajary robili čo mohli, vypracovali si aj šance, ale aj v bráne má Lido v osobe Martina Kuboviča muža na správnom mieste. Hýllovi tentoraz stačil aj jeden gól na to, aby si udržal vedenie v kanadskom bodovaní.

Lido
G/A: Forro 2+2, Lapoš 2+2, Uríček 1+1, Handzo 1+0, Košík 1+0, Hanuš 0+1, Guther 0+1
TM: –

Gajary
G/A: Olekšák 1+1, Hýll 1+0, Fajkoš 0+1
TM: Masrna 12 min., Fajkoš 2 min.

Michal Vrabec, ŠK Lido:

Po nie príliš vydarenom zápase v minulom kole sme sa na súpera pripravili oveľa lepšie. Gajary majú dobrú formu aj ostrostrelca Hýlla, pred ktorým sme mali rešpekt. Konečne sme sa ale dostavili na zápas v plnom počte a hneď to bolo na hre vidieť. Od prvej tretiny sme zápas kontrolovali a Gajary v podstate k ničomu nepustili. Padalo nám tam naozaj všetko a skóroval dokonca aj náš dvorný nahrávač Milan Forro, keď zistil, že už nemá komu prihrať pred prázdnou bránou. Gajary hrozili iba z rýchlych brejkov, ale tie sa nám podarilo z väčšej časti eliminovať aj vďaka výbornému Kubovičovi v bránke. Celkovo náš výkon bol asi najlepší v doterajšej sezóne a v takejto zostave sme schopní poraziť každého súpera.

Hurikán Oldboys Bratislava 7:3 FBC Dragons Bratislava (1:1, 3:1, 3:1)

V tomto zápase sa oprášila história Bratislavského florbalu. Stretli sa proti sebe vynikajúci ligoví hráči, priekopníci florbalu na Slovensku. Hurikán potvrdil, že už je v lige ako doma. Dragons stratili prvé body v sezóne, napriek tomu však zostávajú na druhom mieste. Zápas týchto dvoch tímov bol ozajstným vrcholom piateho kola Legendárnej florbalovej Ligy.

Hurikán
G/A: Kabát 2+1, Krajčovič 2+1, Streska 1+0, Zalibera 1+0, Kováč 1+0, Hatala 0+1, Kamenec 0+1, Leško 0+1, Švábek 0+1
TM: –

Dragons
G/A: Škarupa 2+1, Bluska 1+0, Kullacs 0+1
TM: Holcinger 2 min.

Ivan Machovich, Hurikán Oldboys:

Všetci sme sa tešili, na už prachom zapadnuté slávne Bratislavské derby. Som rád, že sme odohrali ďalší zápas, ktorý sme perfektne zvládli po taktickej stránke. Snažili sme sa čo najviac eliminovať útočnú silu súpera, čo nám vychádzalo po celý zápas. Veľmi dobrý výkon podal aj náš brankár, ktorý nás podržal v kľúčových momentoch zápasu. V útoku sme boli veľmi nebezpečný a hlavne efektívny, čo rozhodlo tento zápas. Chcem sa chlapcom poďakovať za 100% nasadenie a bojovnosť. Súperovi ďakujem za férovu hru. Tešíme sa na ďalšieho súpera.

2 Responses

1. Vlado kratochvil

Je smutne ze v tejto sutazi, v ktorej si mame z chuti zahrat, pobavit sa, v poslednej tretine lapat po dychu je realita v niektorych pripadoch ina a pocas zapasu lietaju hraci po nedovolenych zakrokoch niekolkrat za zapas cez mantinel, hraci sa pozyvaju na “ferovku” a pod. Je smiesne ked si niekto prisiel do tejto “veteranskej” ligy nieco dokazovat. povedzme si uprimne, v tejto sutazi sme sa mali bez urazky “stari fotri” nahanat za loptickou, ci? Verim ze k naplneniu myslienky sutaze a k fair play spravaniu vsetkych na ihrisku prispeju aj rozhodcovia. Florbalu zdar vlado kratochvil/sokol gajary

2. Jozef Kubaský

Ďakujem za príspevok Vlado. Dávam ho do pozornosti hlavne vedúcim a kapitánom tímov. V každom tíme sa nájde pokojný hráč a rovnako aj taký, ktorý skôr vybuchne. Patrí to k športu. Horšie je, keď šport slúži ako ventil nejakých osobných problémov. Kapitán tímu by mal byť osobnosť, ktorá tieto veci dokáže od seba rozoznať a svojho hráča usmerniť. Kapitáni, vážte si svoju funkciu, začnite aj takým detailom, že si ako samozrejmosť dáte pred zápasom kapitánsku pásku a nemusí to od Vás žiadať rozhodca. Buďte osobnosťou a príkladom pre svojich hráčov. Veďte svojich hráčov k fér hre a všetci budeme mať z florbalu radosť.