Článok

ŠK LIDO JE MAJSTROM LFBL!

ŠK LIDO Bratislava 4:3 Jelita-Pirates Bratislava (1:1, 1:1, 2:1)
ŠK LIDO: 17:24 Mokošák (Košík), 20:40 Vorčák (Uríček), 43:13 Gunther (Vasilenko), 55:10 Gunther (Vasilenko)
JElita-Pirates: 14:49 Trenčanský (Svrček), 20:23 Svrček (Braun), 54:44 Pasuth (Braun)

Zostavy:
ŠK LIDO: Kovalčík, Kolátor – Forro, Gunther, Handzo, Hanuš, Kazimír,Košík, Mokošák, Rajniak, Uríček, Vasilenko, Vorčák, Vydra, Wilsch (nehrali Lapoš, Vnuk)
JElita-Pirates: Gonczol – Pasuth, Trenčanský, Kašlík Martin, Kašlík Lýdia, Žúbor Ján, Ivanka, Hečko, Braun, Baša, Královič, Svrček (nehrali Gondáš, Riečan, Hajrová, Kaba st., Žúbor Pavol, Sloboda, Kaba ml. Had)

Rozhodovali:
Pavol Veninger a Daniel Dobrovodský
Časomiera:
Slávka Havrillová
Hlásateľ:
Alan Kubaský

Finále pred kulisou viac ako sto divákov prinieslo florbal vynikajúcej úrovne. Súperi sa zo začiatku sústredili na pozornú obranu a tak brankári veľa práce nemali. Prví udreli Piráti, keď v čase 14:49  po výbornej prihrávke Svrčeka volejom z uhla zavesil Trenčanský. Piráti si chceli do prestávky vedenie udržať, proti však bol Mokošák, ktorý v čase 17:24 zúžitkoval prihrávku Košíka. Po prvej tretine 1:1.

Už prvé striedanie druhej tretiny prinieslo gól. Svrček dostal prihrávku od Brauna a skúsil to strelou spoza polovice a tá si našla cestu do brány Lida. Hneď v ďalšom striedaní sa však nešťastne potkol vracajúci sa hráč Pirates a vzniknuté prečíslenie a chaos pred branou Pirates rutinérsky využil Vorčák za asistencie Uríčka.  V čase 24:56 sa naskytla Pirátom presilovka, keď bol za nedovolenú hru vylúčený brankár Lida Kovalčík. Pirates zatlačili a výsledkom bol ďalší nedovolený zákrok Kovalčíka a 44 sekundová presilovka Pirates o dvoch hráčov. Lido zahralo oslabenie vynikajúco, nepustili Pirates k zakončeniu, umne držali loptičku a ustáli aj následné oslabenie 4 na 5. Tieto momenty hráčov Lida nakopli a boli to oni, kto bol až do konca druhej tretiny nebezpečnejší. Skóre sa však nezmenilo a po druhej tretine bolo znova nerozhodne 2:2.

Tretiu tretinu začalo Lido veľkým tlakom a výsledkom bol krásny gól Romana Gunthera po prihrávke od Vasilenka v čase 43:13. Pirates to nezlomilo, veľmi sa snažili o vyrovnanie a zápas naberal čoraz rýchlejšie tempo. Ich snahu trocha pribrzdil nedovoleným zákrokom v čase 51:12 Hečko, po jeho návrate si však Pirates vypracovali viaceré dobré  príležitosti. Vyrovnanie priniesol až čas 54:44 keď po nevinnej akcii vystrelil od mantinelu k bližšej tyčke Pasuth a bolo 3:3. Druhú asistenciu v zápase si pripísal Braun. Do tretice však v tomto zápase hráči Pirates inkasovali gól krátko po svojom góle. 19 sekúnd po vyrovnaní zahral Martin Kašlík vysokou hokejkou a obdržal dvojminútový trest. Skúsení hráči Lida si vyžiadali oddychový čas a to sa ukázalo ako geniálny ťah. Na využitie presilovky im stačilo 5 sekúnd. A opäť úradovala dvojica Gunther Vasilenko. V čase 55:10 Vasilenko po buly z ľavej obrany prihral napravo Guntherovi a ten prefektnou strelou „od modrej“ vymietol pravý vinkel Gonczolovej brány – 4:3. Od tohto momentu sa Pirates snažili všetkými silami vyrovnať. Čas však rýchlo ubúdal a Pirates boli pod veľkým stresom. Dve minúty pred koncom sa pokúsili upokojiť a niečo vymyslieť počas oddychového času. Snaha o vyrovnanie bola veľká, zápas mal v týchto chvíľach obrovský náboj. Pirates dali do toho všetko a možno aj to vyústilo do trocha zbytočného faulu Pasutha v čase 59:14. Napriek oslabeniu Pirates odvolali brankára a v hre 5 na 5 si dokázali ešte vypracovať šancu. Času na vyrovnanie však už bolo málo a LIDO sa ubránilo. Skvelý florbal, skvelí rozhodcovia, skvelí diváci. Máme majstra sezóny 2016/2017.

ŠK LIDO Bratislava, nováčik ligy, víťaz základnej časti je MAJSTER LFbL 2016/2017!

ŠK Lido - MAJSTER SEZÓNY 2016/2017

ŠK Lido – MAJSTER SEZÓNY 2016/2017

A povedzme si, že zaslúžene. Lido predviedlo najlepší florbal a najvyrovnanejšie výkony počas celej sezóny, keď prehralo jediný zápas. Jeho prínos pre ligu je obrovský. Na každom poste má vynikajúcich hráčov, individuality, ktoré však hrajú pre tím.