Článok

Zápas Lido vs. Tempest

Report zápasov 3. kola

Tretie kolo Legendárnej ligy je za nami, pomaly sa nám blíži to štvrté. Poďme sa spoločne pozrieť na výsledky a priebeh zápasov.

FBC Dragons Bratislava 11:1 Tsunami Záhorská Bystrica (3:0, 5:1, 3:0)
Dragons: Bereš 5+2, Beňo 3+3, , Múčka 1+1, Granec Daniel 1+1, Holcinger 1+0, Hordosy 0+1
Tsunami: Ilko 1+0, Németh 0+1

Tsunami bolo v tomto zápase až príliš odovzdaným súperom. Na strane Dragons vynikla dvojica Bereš – Beňo, ktorá dokopy svojimi 13 kanadskými bodmi zabezpečila pre svoj tím jednoznačné víťazstvo.

JElita Pirates Bratislava 6:3 Metodka Bratislava (3:0, 1:1, 2:2)
JElita-Pirates: Kašlík Lýdia 2+0, Trenčanský 1+1, Kašlík Martin 1+1, Žúbor Ján 1+1, Svrček 1+1, Pasuth 0+1, Ivanka 0+1
Metodka: Glonec 3+0, Pálfi 0+1

Zápas rozhodla už prvá tretina, keď Metodka nezachytila nástup JElita-pirates. V čase 0:43 bolo už 0:2, po 1. tretine 0:3 a JElita si po cely zápas udržiavali pohodlný náskok a zaslúžene sa tešili z víťazstva.

ŠK Lido Bratislava 6:3 Tempest Bratislava (1:1, 3:1, 2:1)
Lido: Gunther 3+0, Rajniak 1+1, Lapoš 0+2, Vasilenko 0+2, Mokošák 1+0, Uríček 1+0, Wilsch 0+1
Tempest: Kontúr 1+1, Roštár Roman 1+1, Griga 1+0

Tempest odohral veľmi dobrý zápas. Svojou typickou hrou sa udržiaval v zápase. Škoda, že 6 minút pred koncom za stavu 5:2 nepremenil Griga samostatný nájazd, zápas mohol byť ešte dramatický. Lido bolo teda tímom, ktorý sa po zápase tešil z víťazstva.

FBC Lions Bratislava 7:1 HP Hlavne prišli Bratislava (0:0, 4:0, 3:1)
Lions: Londarev 3+0, Pavlík Adam 1+1, Marton 0+2, Betušták 0+2, Poláček 1+0, Kos 1+0, Tvrdoň 1+0, Kováč 0+1
HP: Jurovčák Radovan 1+0, Hubocký 0+1

Mimoriadne dôležitý zápas tímov, ktoré boli zatiaľ bez bodu, zvládli Lions parádne. HP hrali výborne, hráči bojovali a udržiavali bezgólový stav až do polovice zápasu. Potom však prišiel prvý gól a koncepcia tímu HP sa celkom rozsypala.

Ako sa po skončení zápasu cítil kapitán FBC Lions Milo Kosterec:

Do tretieho zápasu sme išli s cieľom získať prvý skalp po dvoch úvodných tesných prehrách. Zápas s HP bol od začiatku podľa očakávaní a podľa skúseností z minulej sezóny vyrovnaný, prvý gól padol až v polovici zápasu. Do záverečnej tretiny sme ale nastupovali už so štvorgólovým náskokom a húževnatému súperovi sme nedovolili pokaziť nám radosť z prvého sezónneho víťazstva. Rešpekt za výkon si zaslúži najmä brankár HP. Poučením pre Lions do ďalších zápasov musia byť dve zbytočné vylúčenia za chybné striedanie.

Zápas Lions vs. HP

Vyjadrenie nehrajúceho hráča FBC Lions Romana Mojžiša:

HP prvú tretinu ešte hralo vyrovnanú hru, ale zvyšok zápasu už bol viac v našich rukách (v hokejkách). HP sa síce snažili preniknúť našou obranou, ale tá hrala výbornú hru a tak sa HP obmedzila iba na strely z väčšej diaľky. Vďaka dôraznej obrane nevyužili ani naše chyby, za ktoré sme mali vylúčených hráčov.  Naši chalani hrali zodpovedne, snažili sa vzájomne spolupracovať a kombinovať hru čo sa HP v druhej polovici zápasu tak nedarilo. Myslím, že naše víťazstvo bolo zaslúžené. Ako bývalého hráča HP ma úprimne mrzí taký výrazný rozdiel v skóre pretože tím HP má na viac

Ďakujeme všetkým zúčastneným hráčom a divákom. Už sa tešíme sa na 4. kolo, ktoré sa uskutoční 20.11.2016.