Článok

Report siedmeho kola + vyjadrenia hráčov!

Siedme kolo je za nami a my vám prinášame podrobný rozbor zápasov aj s vyjadreniami hráčov.

Tempest Bratislava 3:9 FBC Lions Bratislava (0:3, 2:2, 1:4)
Tempest: Kontúr 1+1, Griga 1+0, Ivanič 1+0, Michalco 0+1, Maruniak 0+1
Lions: Kos 2+0, Betušták 1+1,  Marton 1+1, Londarev 1+1, Poláček 1+1, Kováč 0+2, Ihring 1+0, okrem toho Tempest 2x vlastný gól

Lions sa veľmi dobre pripravili na svojho súpera a ich obrancovia poctivo čakali na nebezpečné kontry Tempestu. Navyše Lions vychádzala koncovka a tak prvá tretina skončila jednoznačne 3:0 pre Lions. Skúsení hráči Tempestu však v druhej tretine využili poľavenie Lions a znížili na rozdiel jediného gólu. Nebyť zbabraného záveru druhej tretiny zo strany Tempestu, zápas mohol byť dramatickejší. Lions však vyhrali zaslúžene a pripísali si druhé víťazstvo v rade nad tímom Original 4. Tento čisto amatérsky tím urobil za jeden a pol sezóny obrovský pokrok, je ozdobou ligy a môže slúžiť aj budúcim nováčikom ligy ako príklad, že aj neprofesionálny hráč sa môže v krátkom čase zlepšiť a úžívať si súťažné zápasy vo svojom obľúbenom športe.

Kapitán Lions Peter Marton zhodnotil zápas nasledovne:

Po minulom zápase panovala v našom tíme pohoda. Chceli sme opäť zvíťaziť. Na zápas sme však nastúpili s rešpektom. Nechceli sme sa zbytočne  hrnúť dopredu, ale dávali sme si hlavne pozor na nahadzované lopty pred nášho bankára. Myslím, že sme hlavné zbrane súpera celkom úspešne eliminovali.

A takto zápas videl kapitán Tempestu Roman Roštár:

Zapas nam vobec nevysiel, nezachytili sme zaciatok zapasu a super sa dostal do pohodlneho vedenia.
Hoci sme ho v druhej tretine zatlacili a znizili, par nestasnych odrazov a vlastnych golov v jej zavere
dostalo Lions znovu na kona.  V tretej tretine sme sa sice snazili dotiahnut, ale super nas umnou hrou
nepustil do velkych sanci a Stastena nebola na nasej strane. Gratulujem superovi k vykonu.

tempest-fbc-lions-7-kolo10

Metodka Bratislava 1:6 ŠK Lido Bratislava (0:1, 0:2, 1:3)
Metodka: Bartoš 1+0
Lido: Lapoš 3+0, Handzo 2+0, Vasilenko 1+1, Vorčák 0+2, Wilsch 0+1, Rajniak 0+1, Mokošák 0+1

Prvá tretina priniesla vyrovnaný florbal, Lido si akoby súpera oťukávalo. S pribúdajúcim časom však mala Metodka čoraz väčší problém ubrániť súperove krásne kombinačné akcie. Kvalita bola na strane Lida. Metodka však ukázala srdce a hrala do poslednej minúty o každú loptičku. Prehra zosúva Metodku na štvrté miesto a ešte oň bude musieť zabojovať. Lido je naopak už len krôčik od víťazstva v základnej časti.

Vyjadrenie k zápasu od hráča Metodky Ľuboša Mackoviča:

Pred zápasom sme si opäť povedali zopár dôležitých pokynov.Darilo sa nam ich dodržiavať, ale len 1. tretinu. Góly padli v podstate vždy po našich, niekedy drobných inokedy zásadných chybách. Súper nás moc nepúšťal do útočných akcií. A tých zopár, čo sme mali, ich brankár vychytal. Slabý pohyb a veľmi pomalý prechod do útokov nás pripravil o moment prečíslenia a súpera sme skoro vôbec nedostávali pod tlak. Nebudem sa vyhovárať, že nás bolo málo, máme zopár hráčov chorých atd, kedže súper bol tuším v rovnakom počte. Bojovali sme s velkým zápalom, ale na dnešného súpera to nestačilo. Musím pochváliť oboch brankárov za výborný výkon. Súperovi gratulujem a ďakujem za pekný výkon. Dúfam, že sa mnohým veciam zo súperovej hry necháme inšpirovať a aj naďalej si budeme florbal užívať.

metodka-sk-lido-7-kolo8

Tsunami Záhorská Bystrica 2:6 JElita-Pirates Bratislava (1:2, 0:1, 1:3)
Tsunami:  Krnáč 1+0, Dudík 1+0, Janek 0+1, Klas 0+1
JElita-Pirates: Braun 2+1, Pasuth 1+2, Hečko 1+1, Žúbor Ján 1+0, Trenčanský 1+0

Tsunami držali s favoritom krok takmer celý zápas, Pirates zlomili odpor až ku koncu zápasu. Pre Tsunami to bol napriek prehre dobrý zápas, spoľahlivo zachytal brankár a všetci hráči podali zlepšený výkon. V zostávajúcich dvoch zápasoch by ešte mohli Tsunami zabojovať a pokúsiť sa o lepšiu východískovú pozíciu do play-off. Pirates zatiaľ hľadajú stabilnú formu z minulej sezóny, ale je to dané aj tým, že málokedy sa zídu v rovnakej zostave, aj teraz im chýbali viacerí stabilní hráči. Poznáme však Pirates, na play-off zápasy sa vedia pripraviť výborne.

Kapitán Tsunami Šimon Dudík videl súboj takto:

Napriek prehre sme favorita potrápili. Najmä v prvej časti zápasu sme si vytvorili niekoľko gólových šancí a hrali sme vyrovnaný zápas. Hra sa zlomila až v tretej tretine, kedy nás súper zatlačil a troma gólmi rozhodol zápas v svoj prospech. Pre nás zápas splnil rekreačný charakter a veľmi sme si ho užili.
SP Stupava 2:5 FBC Dragons Bratislava (1:3, 1:0, 0:2)
SP: Sokolo 1+0, Jáni 1+0, Slezák Štefan 0+1
Dragons: Beňo 1+1, Granec Richard 0+2, Bluska 1+0, Ivančík 1+0, Kulacs 1+0, Martiňák 1+0, Holcinger 0+1, Hordosy 0+1

Stupava odohrala veľmi dobrý zápas, ale podobne ako v minulom kole proti Lidu nevedela svoje akcie dotiahnuť ku gólu. Dragons hrali precíznu obranu a trpezlivo čakali na svoje príležitosti. Do tretej tretiny naskočili Stupavčania s odhodlaním vyrovnať, proti však bola dvojica Bluska Beňo, ktorá im zobrala rýchlym gólom vietor z plachiet. Gól z hokejky Beňa 7 sekúnd pred koncom bol už len bonusom pre tohto lídra kanadského bodovania súťaže.

Kapitán Dragons Roland Bluska:

Pred zápasom s SP Stupava sme mali rešpekt. V minulej sezóne sme v základnej časti prehrali. Opäť sme sa žiaľbohu, ale niekedy aj chválabohu zišli v okresanej zostave. Do brány nás prišiel podporiť Igor Gažo a jeho výkon mám veľmi pomohol. Minulý zápas sme boli iniciatívny my, ale nepodarilo sa nám prekonať obranu SP. Teraz sme to aj kvôli zostave otočili. Nechali sme hrať súpera a zo získaných lôpt sme útočili. Stupava nevedela kombinačne hrať dostatočne efektívne. Nám vyšli brejky, od začiatku sme viedli. Naše skúsené jadro dokázalo kontrolovať hru práve v tých momentoch, kedy to bolo najdôležitejšie a s pribúdajúcim časom sme iba umne držali loptu. Síce sme v zápase neukázali pekný dragonsácky kombinačný florbal, ako sa od nás očakáva, ale dôležitý bol pre nás výsledok. A na priebeh sa história nepýta :-).

Jeden z najskúsenejších Stupavčanov Augustín Kura:

Z mojeho pohledu byu zápas na úrovni sebe rovnej, nakolko sme tuačili dost pevne enem scascena nebyua na našej strane než na strene súpera. Ináč sem byu spokojný. Byu to konc pjekný zápas kerý sme prohráli. Cícili sme víťazstvo enem sme naň nedočáhli. Dzekujem velice pjekne trenerovi že postaviu aj mňa. Už fčil sa teším na další ligový zápas. Ešče raz velké dzekujem.