Článok

Report predposledného kola základnej časti!

Prinášame Vám report 8. kola LFbL! Pozrite sa bližšie na odohrané zápasy a na vyjadrenia hráčov.

HP Hlavne prišli Bratislava 6:9  ŠK LIDO Bratislava (0:1, 2:4, 4:4)
HP: Jurovčák 3+2, Kobolka 1+2, Kern 1+0, Toth 1+0, Mračna 0+1
ŠK LIDO: Lapoš 4+1, Handzo 2+1, Vorčák 1+2, Wilsch 0+3, Košík 2+0, Hanuš 0+1, Kazimír 0+1

Lido riešilo pred zápasom problém, keď im neprišiel ani jeden brankár. Tak sa stalo, že väčšinu prvej tretiny odohralo Lido v zostave 6+0 a v ďalšom priebehu sa do brány postavil jeden z hráčov. HP dokázalo túto výhodu využiť na pre nich prijateľný výsledok, prekvapenie v podobe víťazstva sa však nekonalo. Lido týmto získalo víťazstvo v základnej časti ligy. Naopak, HP obsadia definitívne 9. miesto a po skončení základnej časti sa v predstavia v zápasoch proti čakateľovi na vstup do ligy tímu Snipers Bratislava. V zápase podal skvelý výkon Rado Jurovčák v drese HP.

Tempest Bratislava 6:7 Jelita-Pirates Bratislava (2:2, 3:4, 1:1)
Tempest: Griga 3+0, Kontúr 0+3, Michalco 2+0,  Ruhalovský 1+0, Roštár Roman 0+1
JElita-Pirates: Trenčanský 3+2, Baša 1+1, Pasuth 1+1, Královič 0+2, Kašlík Lýdia 1+0, Hečko 1+0, Sloboda 0+1

Tempest nie je spokojný so siedmym miesto a chcel to dokázať proti favoritovi, takže nečudo, že zo zápasu bola dráma. Tímy sa striedali vo vedení a po dvoch tretinách bol stav 5:6. Piráti takmer celú tretiu tretinu bránili tesný náskok, ale nadšene bojujúci hráči Tempestu v čase 58:48 vyrovnali. Všetko už vyzeralo na nájazdy, keď pol minúty pred koncom skvele zahrali štandardku Baša s Trenčanským a Piráti sa mohli radovať. Nešťastný moment pre Tempest, minimálne bod si za svoj výkon zaslúžili. V poslednom kole budú ešte musieť zabojovať, aby si udržali siedme miesto v tabuľke. Pochvalu si za svoj výkon zaslúži Trenčanský, tentoraz to bol on, kto pri neúčasti viacerých hráčov potiahol svoj tím k víťazstvu.

Takto videl zápas hráč JElita-Pirates, Ľubomír Sloboda:

Zápas sa z našej strany začal veľmi dobre , viedli sme 2:0, no súperi ešte pred prvou prestávkou vyrovnali a v druhej tretine sa dokonca z dvojgólového vedenia tešili oni. Dokázali sme však, aj bez viacerých našich opôr, dotiahnuť zápas do víťazného konca , keď najmä v dramatickom závere sa šťastie naklonilo na našu stranu, keď náš víťazný gól padol pár sekúnd pred poslednou sirénou. Za výkon sa teda hanbiť nemusíme, z našich by som vyzdvihol hlavne Lýdiu Kašlík, Bašu a Trenčanského. Súperi hrali naozaj umne, aj preto si víťazstvo nad nimi veľmi ceníme.
A takto to zhodnotil Roman Roštár z Tempestu:

Darilo sa nám celý zápas hrať so súperom vyrovnanú partiu, myslím že sme podali dobrý výkon, škoda len že sme to nedotiahli aj do bodového zakončenia. V zápase nám chýbalo trochu viac dôrazu pre vlastnou a efektivity pred súperovou bránkou. V druhej tretine sme viedli už 5:3 a v tejto fáze sme mali viacero šancí ktorých nepremenenie sa ukázalo ako kľúčové.  Stačila následná strata koncentrácie a slabším pokrytím protihráčov sme nechali súpera vrátiť sa do zápasu a otočiť do konca tretiny skóre. Po time-oute sa nám v poslednej minúte zápasu síce podarilo vyrovnať, ale nedôrazným bránením sme umožnili súperovi ešte raz skórovať…

Metodka Bratislava 4:5 FBC Dragons Bratislava (1:2, 3:1, 0:2)
Metodka: Glonec 4+0, Jelínek 0+1, Pálfi 0+1
Dragons: Krchňák 0+3, Kulacs 2+0, Bluska 1+1, Granec Daniel 1+0, Ivančík Ján1+0

Ďalší zápas, v ktorom mal favorit vážne problémy. Hlavne neúnavný Glonec znamenal pre Dragons trvalé nebezpečenstvo. V zápase sa po dlhšej pauze v drese Dragons objavil Marek Krchňák, najproduktívnejší hráč sezóny 2014/15, a bol veľkou posilou. Metodka po dvoch tretinách viedla o gól a Dragons sa museli na otočenie stavu veľmi nadrieť. Rozhodli skúsenosti na strane Dragons. Metodka si však zaslúži veľkú pochvalu. Dragons si víťazstvom zabezpečili druhé miesto v tabuľke a tím aj veľmi dobrú pozíciu do playoff. Metodka bude ešte musieť v poslednom kole zabojovať, aby si udržala 4. miesto.

Kapitán Dragons Roland Bluska:

Stále sa nám nedarí stretnúť sa v zostave, v akej by sem vedeli hrať náš typický florbal. Preto musíme hľadať alternatívne taktiky, aby sme využili potenciál každého hráča, ktorý príde hrať. Nie je to ten florbal plný prihrávok a striel na súpera. Snažíme sa vyťažiť z minima maximum a to sa nám darí. Držia nás pravidelní strelci Janko Ivančík a Vilo Kulacs. Glonec bol veľmi nebezpečný, ale iba jeho góly našťastie súperovi nestačili. V závere keď sme sa krátko pred koncom zápasu ujali vedenia sme si dobre takticky podržali loptu a nepustili súpera do vyrovnania. Bol to asi najťažší zápas doterajšej sezóny.

A vyjadrenie Jozefa Poliačeka z Metodky:

Bol to vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre nášho súpera. Pekné útočné akcie sa striedali na oboch stranách, čo sa muselo divákom, ale hlavne hráčom páčiť. Podali sme slušný kolektívny výkon, ktorý však nestačil (tesne) na individuálne majstrovstvo hráčov súpera. Škoda niektorých zaváhaní v obrane, ktorých ak by sme sa vyvarovali, mohli sme zápas aj vyhrať.

Tsunami Záhorská Bystrica 7:4 SP Stupava (3:1, 2:2, 2:1)
Tsunami: Klas 3+1, Krnáč 2+1, Németh 1+2, Sasínek 0+2, Váross 1+0, Dudík 0+1
SP: Kvačkaj Peter 2+0, Jáni 1+0, Sokol 1+0, Paál 0+1

Aj v poslednom zápase kola dostal favorit zabrať a tentokrát to nezvládol. Tsunami nadviazali na zlepšený výkon z minulého kola. Udalosťou zápasu bol návrat Jura Hvozdíka do zostavy Tsunami. Juro nehral dlhých 22 mesiacov, naposledy vo finále 2014/15, kde Tsunami podľahlo práve Stupave. A bol to práve on, kto priniesol pokoj do tímu a dodal všetkým sebavedomie. Najviac to bolo vidieť na hre Michala Klasa, ktorý odohral v drese Tsunami zatiaľ svoj najlepší zápas. Stupavčanom chýbali niektoré opory, napriek tomu sa snažili hrať svoj ofenzívny florbal. Nezachytili však raketový úvod Tsunami, v siedmej minúte prehrávali 0:2 a úloha doťahovania skóre im nesedela. Na obidvoch stranách sa zaskveli brankári, Mečiar (SP) robil, čo mohol, no  a mladý Mikletič v bráne Tsunami zabezpečil niektorým Stupavským útočníkom ťažkú noc. Tsunami si víťazstvom ešte vytvorilo nádej na posun z 8. priečky a iste v poslednom kole urobí všetko, aby sa vyhlo Lidu vo štvrťfinále.