Článok

Report posledného kola základnej časti – poznáme štvrťfinálové dvojice!

V nedeľu sa odohralo posledné kolo základnej časti LFbL, po ktorom sa už všetci tešíme na blížiace sa PLAYOFF a jeho štvrťfinálové zápasy. Ako však prebiehali súboje, ktoré ešte mohli zamiešať poradie v tabuľke pred PLAYOFF?

FBC Lions Bratislava 5:8 JElita-Pirates Bratislava (3:5, 2:0, 0:3)
FBC Lions. Londarev 1+2, Marton 2+0, Fegyveres 1+0, Betušták 1+0, Poláček 0+1, Kos 0+1
JElita-Pirates: Kašlík Martin 2+2, Pasuth 1+2, Baša 2+0, Braun 1+1, Sloboda 1+1, Trenčanský 1+0, Královič 0+1

Lions si uvedomovali šancu na prienik do prvej štvorky a zápas začali výborne. Rýchle vedenie 2:0 im však skôr uškodilo a tretinu prehrali 3:5. JElita-Pirates chceli zápas vyhrať a hrať štvrťfinále práve proti Lions. Napriek tomu v druhej tretine vrátili Lions do zápasu a  za stavu 5:5 sa začínalo odznova. Pirates však znovu potvrdili, že vedia zabrať v kľúčových fázach zápasov, majú na to osobnosti, vďaka ktorým aj vyrovnané zápasy skončia v ich prospech. Raketový nástup do tretej tretiny znamenal vedenie o 2 góly a to už Pirates nepustili. Znamená to, že títo súperi si zápas zopakujú vo štvrťfinále, kde už však pôjde o všetko.

Takto to videl kapitán Lions, Peter Marton:

Choroby poznačili našu zostavu dosť výrazne. Prvý a druhý center, obranca a aj brankár si mohli vychutnávať akurát tak perinu a čaj. Takže sme trocha improvizovali. Zo začiatku to vyzeralo dobre, podarilo sa nám skórovať hneď dva krát, no skúsený súper do konca tretiny otočil stav na 3:5. Nepristupovali sme dost aktívne k strelcom a náš brankár často videl loptu až v poslednej chvíli.

V druhej tretine sme si na to začali dávať a početnosť striel klesla. Tretinu sme vyhrali a dotiahli sme skóre na 5:5. V tretej časti nám už trocha dochádzali sily. Súperovi sa darilo opäť strieľať a navyše sme niekoľko krát pustili súpera do breaku, čo aj využil.

Myslím, že sme odohrali slušný duel. Darilo sa nám pokrývať súperove kombinácie a dve tretiny sme držali s minuloročným šampiónom krok. Tešíme sa už na odvetu, keďže v playoff si to znovu rozdáme.

Foto Roman Mojžiš

HP Hlavne prišli Bratislava 4:14 FBC Dragons Bratislava (0:2, 3:5, 1:7)
HP: Kobolka 1+1, Pribyl 1+0, Kern 1+0, Jurovčák Radovan 1+0, Ďurica 0+1
Dragons: Čechovič 3+3, Beňo 3+2, Ivančík 2+2, Kulacs 2+1, Krchňák 2+0, Granec Marián 1+1, Hordosy 0+1, Gažo 0+1, Chudík 0+1, navyše  Hubocký (HP) vlastný

Zápas už nemohol nič zmeniť v tabuľke, a tak tímy hrali uvoľnene. Dragons nechali zápas odohrať aj svojho brankára Igora Gaža, vďaka čomu sa Igor dostal do kanadského bodovania asistenciou. V bráne ho zastúpil Rolo Bluska. Dragons sa bavili florbalom a ich pekné akcie často končili gólom. Hlavne Čechovič s Beňom zbierali body, Tomáš Beňo takto na diaľku bojoval s Lukášom Gloncom o víťazstvo v kanadskom bodovaní. Päť bodov v zápase bolo dobrých, ale musel čakať, ako sa zadarí jeho konkurentovi vo večernom zápase. Tím HP odohral dobré dve tretiny, v tretej už nestačil odolávať a prehral vysoko. Chlapci z HP teda definitívne končia v ročníku 2016/2017 na deviatom mieste a nepostupujú do playoff. Predstavia sa však aj v ďalších kolách, kde ich vyzvú uchádzači o členstvo v lige. Ich súperom bude tím Snipers Bratislava, v hre je aj ďalší možný účastník.

Roland Bluska z FBC Dragons:

Posledný zápas základnej časti sme si veľmi užili. Mal som pocit ako keby na atmosféru zápasu vplývala nemenná situácia v tabuľke. My sme sa florbalom veľmi bavili a keďže sme celý čas viedli. Ja som si dobre zachytal a naopak Igor Gažo predviedol svoje kvality v obrane a chuť hrať. Tešíme sa na play off do ktorého pôjdeme s odhodlaním bojovať o titul.

Tempest Bratislava 7:6sn SP Stupava (3:3, 2:1, 1:2, 1:0)
Tempest:Griga 2+1, Ruhalovský 1+2, Kontúr 2+0, Garaj 2+0. Šutka 0+1
SP: Sokol 1+1, Paál Boris 1+1, Pollák Lukáš 0+2,  Jáni 1+0, Slezák Juraj 1+0, Slezák Štefan 1+0, Kubiš 1+0, Bartaloš 0+1

Oba tímy bojovali o čo najlepšie umiestnenie a hlavne Tempest potreboval pre istotu 7. miesta 3 body, aby nemusel čakať na výsledok Tsunami v poslednom zápase. Zápas bol veľmi vyrovnaný, ani jeden zo súperov si nedokázal vypracovať viac ako jednogólový náskok. Hráči Tempestu prekypovali bojovnosťou a mohli zápas vyhrať, za stavu 6:6 3 minúty pred koncom však Kontúr nepremenil samostatný nájazd. A tak sa rozhodovalo v nájazdoch, v nich sa presadil vynikajúco hrajúci Juraj Griga a zabezpečil Tempestu 2 body. Tie však na istotu Tempestu nestačili a jeho hráči museli držať v poslednom zápase Metodke, aby uhrala s Tsunami aspoň bod.

Vyjadrenie Vlada Polláka z SP Stupava:

Pred zápasom opäť vznikla dobrá nálada z dôvodu improvizácie lazaretu Stupavy takmer na všetkých postoch . Po prvom buli a krátkej chvíľke sme sa dostali do vedenia . Netrvalo dlho a už bolo vyrovnane. Super v tesnom počte na striedanie zvolil taktiku nepriestrelnej obrany s rýchlymi protiútokmi , ktoré priniesli niekedy zopár zaujímavo náhodných gólov a dodali mu istotu . Neustály tlak Stupavy , niekoľko tvrdých rán do tyčiek  súpera bez gólového efektu pri obojstranných vylúčeniach doviedol zápas k remíze . V samostatných nájazdoch sme mali menej šťastia. Napriek tomu musím vyzdvihnúť nášho zaskakujúceho brankára. Súperovi gratulujeme a rozhodcom ďakujeme za korektné vedenie duelu.

Metodka Bratislava 16:5 Tsunami Záhorská Bystrica (6:1, 4:2, 6:2)
Metodka: Glonec 5+5, Bartoš 5+1, Jelínek 3+3, Lupták 2+1, Križan 1+2, Pálfi 0+2
Tsunami: Klas 1+2, Dudík 2+0, Hvozdík 1+0, Krnáč 1+0, Váross 0+1, Janek 0+1, Sasínek 0+1

Aj to sa stáva. Tsunami chceli 3 body a dostali latu. Tento výsledok by tipoval málokto. Je to len potvrdením rozpačitých výkonov Tsunami počas sezóny a zároveň odmenou pre hráčov Metodky za cieľavedomý prístup k tréningom a zápasom. Glonec je zápasový  líder ako sa patrí, jeho 5+5 je málovídaný jav. Zabezpečil si tak prvenstvo v kanadskom bodovaní. Ďalším lídrom je kapitán Vlado Jelínek, nielen po športovej, ale aj po organizačnej a vodcovskej stránke. Jeho túžba robiť veci na 100% sa prenáša aj na ostatných. Ale všetci chalani z Metodky si zaslúžia za túto sezónu plné uznanie. Tsunami sú určite sklamaní. Ale taký je šport. Tím ma však na viac a netreba ho odpisovať. Systém súťaže je atraktívny, od titulu majstra delia všetkých postupujúcich tri víťazstva.

Slová Vlada Jelínka, kapitána Metodky:

Motivačným nakopnutím pre nás bol výsledok predchádzajúceho zápasu, v ktorom Tempest vydreli výhru a potrebovali náš úspech a teda aj body, aby ich snaha nevyšla nazmar a aby si udržali 7.miesto. Vďaka výhre Tempestu nám už v našom zápase o nič nešlo, my sme sa im to však chceli oplatiť. Od začiatku zápasu až po jeho koniec sme striktne dodržiavali rovnakú taktiku, na ktorú Tsunami nevedeli nájsť kľúč, ktorým by trvalejšie otvoril našu obranu. Rýchle góly nám priniesli pokoj na hokejkách, ktorý sme si udržali až do záverečnej sirény a odohrali sme tak náš najlepší zápas v celom aktuálnom ročníku. Ďakujeme rozhodcom za kvalitný výkon a súperovi želáme veľa šťastia do play-off.

A touto otázkou to zhodnotil Šimon Dudík z Tsunami:

Súper nás predčil vo všetkých herných oblastiach. Pekná kombinačná, rýchla
a efektívna hra nás dostala na kolená. Metodku sme si pamätali ešte zo
súbojov v Elektrovode, kde sme ju vedeli bez problémov poraziť. Musíme sa
zamyslieť, prečo nám tak výkonnostne odskočili?
Rozpis štvrťfinálových zápasov:
[table id=50 /]
Ďakujeme všetkým zúčastneným a už 19.3.2017 sa na vás tešíme pri prvom kole PLAYOFF, pri ktorom sme si pre vás pripravili aj jeden zaujímavý zápas – CHALLENGE GAME. O čo ide? Spolu s celým programom PLAYOFF sa to dozviete v tomto článku: https://legendarnaliga.sk/rozpis-playoff-lfbl-challenge-games-challenge-cup/