Šieste kolo je úspešne za nami a my vám prinášame report jeho priebehu.

SP Stupava 7:5 Hurikán Oldboys Bratislava (1:2, 2:2, 4:1)

G/A: Kvačkaj P. 4+0, Kment 3+0, Sedlár 2+0, Slezák Š. 0+1, Slezák J. 0+1, Sokol 0+1
TM: Paál P. 2 min., Bartaloš 2 min.

Hurikán Oldboys
G/A: Dolnik 2+0, Kabat 1+1, Lesko 1+1, Svabek 1+0, Hatala 0+1, Zalibera 0+1
TM: Zalibera 2 min., Svabek 2 min., Dolnik 2 min.

Tímy odohrali výborný a veľmi vyrovnaný zápas. Hralo sa tvrdo, nikto nikomu nič nedaroval. Prvé dve tretiny mal mierne navrch Hurikán, Stupava len doťahovala skóre. Posledná tretina však patrila Stupavčanom a štyrmi gólmi otočili zápas vo svoj prospech. Zaskvel sa najmä štvorgólový Peter Kvačkaj.

Peter Kvačkaj, SP Stupava:

Relatívne skorý povianočný termín, kvalitný súper v úlohe favorita implikoval ostrý florbalový budíček, ktorý dokonale preverí stupavskú defenzívnu činnosť. Hurikán od začiatku nasadil vysoké tempo zápasu a po peknej kombinačnej akcii otvoril skóre. Inucióznou analýzou vzniknutej situácie prostredníctvom metódy subjektívnej dedukciou sme precíznejšie formulovali úlohy pre defenzívu, aby sme takéto situácie dokázali anulovať. Na naše prekvapenie prišla prudká degresia hegemónie a ofenzívnej činnosti Hurikánu, prakticky sa transformovala do podoby pasívneho vyčkávania kompletne sformovanej defenzívy na vlastnej polovici ihriska. Zvýšená proximita a ataky na hráča s loptičkou nám umožnili držať krok so súperom, na druhej strane aj malé zaváhanie dokázal tak skúsený súper ihneď potrestať rýchlou horizontálou s gólovou finalizáciou. Rezultát zápasu tak počas prvých dvoch tretín periodicky osciloval s amplitúdou o jeden gól, na konci tretín mal bližšie k víťazstvu súper. Zlom prišiel v poslednom dejstve trilógie. Podarilo sa nám ísť do vedenia, dlhými výmenami prihrávok v hĺbke obrannej zóny sme zvýšili difúziu postavenia hráčov súpera a donútili ho viac otvoriť hru. Excitácia Hurikánu z ubúdajúceho času bola preexponovaná, kontrapruduktívnymi agresívnymi zákrokmi sa pripravili o eventuálnu konverziu skóre. Redukovaná defenzíva nám umožnila poistiť diferenciu rezultátu o druhý gól a ďalšie zmeny sme si už do konca zápasu postrážili. Potešil nás výkon gólmana a ofenzívneho hrotu Ondreja, mrzia nás traja zranení hráči po nešetrných zákrokoch súpera, z toho jeden s perspektívou konca sezóny. Kamarátom prajeme skoré uzdravenie, súperom a arbitrom ďakujeme za florbalovo kvalitne strávený čas. Dovidenia v ďalšom zápase Lfl.

Ivan Machovich, Hurikán Oldboys:

Odohrali sme náš najhorší zapas v sézone. Zlyhali sme vo všetkých herných činnostiach a súper vyhral záslužene. Na naše pomery bol zapás aj velmi nervózny, čo nám nepridávalo na pohode a rodosti z hry. Takýto zápas musel prísť a som rád, že ho máme za sebou. Hodili sme to už za hlavu a tešíme sa na ďalši zápas. Súperovi gratulujem k trom bodom.

FBC Dragons Bratislava 2:6 ŠK Lido Bratislava (0:2, 1:3, 1:1)

Dragons
G/A: Škarupa 1+0, Krchnák 1+0, Martinák 0+1, Gažo 0+1
TM: Krchnák 2 min.

Lido
G/A: Uríček 1+3, Vorčák 2+1, Handzo 1+1, Košík 1+0, Rajniak 1+0, Lapoš 0+1
TM: Rajniak 2 min., Lapoš 2 min.

Zápas dvoch najlepších celkov o prvé miesto tabuľky bol vrcholom tohto kola. Stretli sa technicky a kombinačne najvyspelejšie tímy súťaže a predviedli divákom nádherný florbal. Dragons však mali problém so zakončením a prvý raz sa im podarilo prekonať skvelého Kuboviča v bráne Lida až koncom druhej tretiny, ale to už Škarupa len znižoval na 1:4. Lido potvrdilo dominanciu v tejto sezóne a s prehľadom v tomto zápase zvíťazilo.

Roland Bluska z FBC Dragons:

V posledných dvoch zápasoch sme narazili na súperov, ktorí nás jednoznačne florbalovo prevýšili. Stále doplácame na našu zložitú hru. Snažíme sa kombinovať a tvoriť ale bez tréningu to nejde. Pri strate lopty ide súper do prečíslenia. Ak z toho padnú dva góly sme hneď pod tlakom. Súperom stačí betónovať odpaľovať loptu do hľadiska a tam ide čas proti nám. Stále je naším najväčším nepriateľom povrch. Nevieme na ňom hrať, prihrávať si spracovávať a strieľať. Vždy sme boli mužstvo, ktoré hralo kombinačne a tu to nevieme. Všetky mužstvá hrajú na brejk, odrazenú, nahodenú loptu pred bránu, kde netreba veľa techniky. Stačí trafiť loptu smerom na bránu. Keď to chceme zahrať my neviem z toho dať gól. Potom prídu dve tri strely na našu bránu a prehrávame. Všetci florbalisti, ktorí sme v mužstve máme v hlavách, že musíme hrať a tvoriť florbal a nevieme to inak….A keď sa nám nedarí naša hra, lebo proti nám stoji lepšie organizovaný, alebo pripravený súper nevieme vyhrať. Takže buď zmeníme myslenie a taktiku, alebo sa musíme zmieriť s tým, že nebudeme hrať o titul.

Martin Mokošák, ŠK Lido:

Zápas s Dragonsom je vždy s príchuťou bratislavského derby. Vzhľadom na to, že bolo tesne po Vianociach, tak mal zápas veľmi slušné tempo a úroveň. Prvá tretina priniesla pomerne vyrovnaný priebeh pričom Lidáci krásne zúžitkovali dve z viacerých brejkových situácií. Do polovice druhej tretiny to bol podobne vyrovnaný priebeh aj keď Dragons nepremenil trestné strieľanie, ktoré chytil náš brankár. Lidáci postupne zvýšili už na 4:0. Posledných 7-8 minút však Dragons vystupňoval svoj tlak pričom nás vysokým napádaním zavrel na našu polovicu ihriska a znížil na 1:4. Našťastie sme hneď kontrovali na 5:1. V tretej tretine to bola snaha Dragonsu zvrátiť výsledok, pričom my sme sa snažili náš náskok umne kontrolovať. Na konci sa už hralo hore dole a kedže obidva tímy zahodili zopár šancí tak sa zrodil výsledok 6:2 pre Lido. Dnes nás potešila výborná obranná fáza, kde sme zblokovali veľa striel súpera, pričom aj v útoku sme boli po pekných kombináciach veľmi nebezpečný. Ďakujeme súperom aj rozhodcom za korektnú hru.

Metodka Bratislava 1:7 JElita-Pirates Bratislava (0:1, 0:2, 1:4)

Metodka
G/A: Jelínek 1+0, Mackovič 0+1
TM: –

JElita
G/A: …
TM: –

Metodka sa bude musieť až do konca sezóny zaobísť bez zraneného Lukáša Glonca. Proti JElita-Pirates prišlo do poľa len 8 hráčov, ktorí až do polovice zápasu udržiavali vyrovnanú hru. V poslednej tretine sa však kvalitná kombinačná hra Pirátov jednoznačne presadila a nechýbalo veľa a brankár Gönczol mohol mať svoje prvé čisté konto v sezóne. Radosť mu pokazil líder Metodky Jelínek.

TJ Sokol Gajary 13:5 TJ Kubyšport Záhorská Bystrica (4:3, 5:0, 4:2)

Gajary
G/A: Hýll 5+2, Olekšák 1+4, Janota 2+2, Halaj 1+1, Šišolák 1+1, Masrna 1+1, Kratochvíl 1+0, Fiala 1+0, Uhrinec 0+1
TM: 4 min.

Kubyšport
G/A: Chlepk 3+0, Krnáč 1+0, Gernát 1+0, Váross 0+1, Belás 0+1, Kojda 0+1
TM: Kojda 2 min.

Aj v tomto zápase Kubyšportu citeľne chýbal brankár Tomáš Badák. Náhradný 45 kilový dobrovoľník nestačil na vynikajúcich strelcov Gajar. Ale nie len streľba bola ozdobou hry Gajarčanov. Predviedli viacero ukážkových kombinačných akcií, z ktorých niektoré zakončovali gólom do prázdnej brány. Zápas si užil najmä Martin Hýll (4+2), ktorý si upevnil vedenie v kanadskom bodovaní.

Dušan Janota, TJ Sokol Gajary:

Po vianočných sviatkoch sme sa pomalšie rozbiehali, keď nás super prekvapil gólmi z 1:0 pre nás na 1:3, ale kvalita bola na našej strane a nakoniec sme ju potvrdili gólmi. Zo zápasu si však berieme ponaučenie, že takýto výkon nám v budúcich zápasoch stačiť nebude.

Jozef Kubaský, TJ Kubyšport:

Nevyšla nám prostredná tretina zápasu, v ktorej naša hra spĺňala definície chaosu. Všetci naši hráči musia pochopiť, že florbal je kolektívny šport. Dostávame góly, keď celá päťka súpera rozoberá štyroch, ba niekedy aj troch našich hráčov. Ďalší náš typický obdržaný gól je, keď sa náš hráč rozhodne prejsť celé ihrisko s loptičkou sám, niekde na polke ju stratí a súper si vzniknuté prečíslenie vychutná. Tomáš, rýchlo sa uzdrav.

Tempest Bratislava 2:3 FBC Lions Bratislava (1:1, 0:0, 1:2)

Tempest
G/A: Michalco 0+2, Kontúr 1+0, Griga 1+0
TM: Kontúr 2 min.

Lions
G/A: Kos 1+2, Marton 1+1, Londarev 1+0
TM: Marton 2 min. + 10 min.

Mimoriadne dôležitý zápas pre oboch súperov bojujúcich o play-off. Je zaujímavé, že Tempest odohrá vynikajúce zápasy s tesným výsledkom proti favoritom, a rovnako odohrá vyrovnaný a tesný zápas, v ktorom je pre zmenu favoritom on. Obidvaja súperi hrali veľmi pozorne v obrane a keď k tomu prirátame výborné výkony obidvoch brankárov, dalo sa predpokladať, že veľa gólov nepadne. Lions podali veľmi dobrý kolektívny výkon a svoj životný zápas odohral Rasťo Kos (1+2). Výsledok 3:2 v prospech Lions je spravodlivý.

Ivan Londarev, FCB Lions:

Obe mužstvá začali od prvých minút hrať zo zabezpečenej obrany a spoliehali sa na rýchle protiútoky. Po niekoľkých minútach bolo jasné, že to bude zápas kde bude 1 gól rozhodujúci. Celý zápas bol vyrovnaný a jednotlivé šance sa striedali na jednotlivých stranách. Bohužiaľ koncovka bola veľmi nedôrazná alebo podržali svoje mužstvá brankári. Až po 2 pekných kombináciách v 3 tretine sme konečne pretrhli smolu v koncovke a zabezpečili sme pohodlné vedenie. V závere sme troška poľavili a dovolili sme súperovi zdramatizovať koniec zápasu. Hru súpera sme však s prehľadom zvládli a zaslúžene sme konečne bodovali.

HP Hlavne prišli Bratislava 1:2 Snipers Parents Bratislava (0:1, 0:1, 1:0)

HP
G/A: Hubocký 1+0, Pohl 0+1
TM: Hubocký 2 min., Toth 2 min.

Snipers
G/A: Rak 1+0, Procházka 1+0, Rovder L. 0+1, Rovder M. 0+1
TM: Rovder L. 2 min.

HP odohrali ďalší zápas, v ktorom potvrdili, že už nie sú outsiderom súťaže. Aj proti Snipers hrali poctivý a obetavý florbal, a aj keď sa im nedarilo v koncovke, dokázali sa výbornou obranou udržať celý čas v zápase. Snipers mali výborné šance, ale iba dve z nich skončili gólom. A tak, keď v tretej tretine prepli HP na najvyššie obrátky, Snipers mali čo robiť, aby dotiahli zápas k víťazstvu. V závere sa ubránili aj 80 sekundovej a pripísali si dôležité tri body do tabuľky.

Radovan Jurovčák, HP:

Na úvod chcem všetkým zaželať veľa florbalových aj osobných úspechov v Novom roku 2018. Zápas bol od začiatku do konca veľmi vyrovnaný aj keď naša hra bola značne ovplyvnená sviatočným obdobím (mali sme drevené ruky a nohy). V 1. tretine sme inkasovali gól po zmätkoch pred naším brankárom. V 2. tretine sa herná situácia zopakovala a opäť po nedostatočnom dôraze pred našou bránkou sme inkasovali ďalší gól. V poslednej tretine sme pridali a snažili sme sa skorigovať nepriaznivý stav, čo sa nám podarilo, ale až v samotnom závere zápasu. Aj napriek bojovnosti a množstvu striel, ktoré sme vyslali na súperovho brankára sa nám nepodarilo vyrovnať skóre a súper v závere keď sme hrali bez brankára ubránil jednogólový náskok. Pevne verím, že zo seba strasieme tú sviatočnú eufóriu, ktorá nám zväzovala ruky a v ďalšom zápase nadviažeme na výkony z konca minulého roka.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a tešíme sa na vás pri ďalšom kole LFbL!