Článok

Report 1. kola novej sezóny

Minulú nedeľu sa odohralo prvé kolo novej sezóny Legndárnej Florbalovej Ligy, ročník 2017/2018. Prinášame vám výsledky šiestich zápasov spolu so zhodnoteniami každého z nich.

HP Hlavne prišli Bratislava 2:10 FBC Dragons Bratislava (1:2, 0:3, 1:5)

HP Hlavne prišli: Drahoš 1+0, Jurovčák R. 1+0, Kern 0+1

FBC Dragons: Krchňák 4+0, Martinák 2+2, Bluska 0+3, Bereš 2+0, Granec M. 0+2, Kulacs 0+2, Ivančík 1+0, Hordosy 0+1

Na obidvoch tímoch bolo vidieť, že im už florbal chýbal. HP, napriek vysokej prehre, predviedli hlavne v prvej tretine veľké zlepšenie oproti minulej sezóne. Ich hra vyzerala oveľa florbalovejšie, už to nebolo len bránenie, ale predviedli niekoľko pekných akcií aj smerom dopredu. Dragons predviedli hneď v úvodnom zápase veľmi pekný, kombinačný florbal. Do zostavy sa vrátil Marek Krchňák a pripomenul divákom, že je pán strelec (4+0). Ale aj ostatní hráči si schuti zahrali a dve minúty pred koncom sa mohli tešiť z desiny.

22345538_1493966654054656_1255693172_o

Metodka Bratislava 5:11 TJ Sokol Gajary (1:3, 1:6, 3:2)

Metodka: Csader 1+1, Pálfi 1+1, Mackovič 1+0, Jelínek 1+0, Užík 1+0, Bartoš 0+1

TJ Sokol: Hýl 6+0, Olekšák 1+5, Fajkoš 2+0, Šefčík 1+1, Šišolák 0+2, Janota 1+0, Halaj 0+1

Nováčik vstúpil do ligy parádne. Prvá tretina bola ešte vyrovnaná, ale v druhej to bol zo strany Gajar uragán. Za 12 minút dali 5 gólov, pričom všetky strelil Hýl (6+0),  ktorému výborne sekundovali hlavne Olekšák (1+5) a Šišolák (0+2). Metodka nováčika trochu podcenila. Až v tretej tretine predviedla zlepšenú hru, dvojcifernej prehre však nezabránila. Špílmacher Glonec svojich tentokrát pre zranenie podporoval iba z lavičky.

Hurikán Oldboys Bratislava 6:7 Tempest Bratislava(2:3, 3:2, 1:2)

Hurikán Oldboys: Krajčovič 1+3, Kabát 2+1, Zalbera 2+0, Svabek 0+2, Dolník 1+0

Tempest: Uhrín 1+2, Ruhalovský 2+0, Zuggo 2+0, Maruniak 1+1, Kontúr 1+0, Roštár R. 0+1, Griga 0+1

Aj ďalší nováčik Hurikán Oldboys odohral svoj prvý zápas vynikajúco. Hoci to spočiatku vyzeralo jednoznačne pre Tempest, keď v polovici prvej tretiny bolo 0:3, Hurikán sa vrátil do zápasu a 4 sekundy pred koncom prvej tretiny znižoval na 2:3. Druhá tretiny patrila Hurikánu a bol to pre zmenu Tempest, ktorý gólom do šatne vyrovnával na 5:5. Hurikán hneď na začiatku tretej tretiny maklonil misky váh k sebe a potom poctivo branil jednogólové vedenie. Kľúčovým pre zápas sa ukázalo vylúčenie Zalberu 52:02. Tempest dokázal presilovku využiť 3 sekundy pred jej koncom a dve minúty na to Zuggo vsietil víťazný gól. Tempest si už vedenie udržal až do konca a tešil sa z vydretého víťazstva. Hurikán však ukázal svoje kvality a s pribúdajúcimi skúsenosťami sa určite bude ešte zlepšovať.

22343796_1494474360670552_926191652_o

FBC Lions Bratislava 2:7 JElita-Pirates Bratislava (1:1, 0:2, 1:4)

FBC Lions: Kos 1+0, Sanitra 1+0, Ihring 0+1, Marton 0+1

JElita-Pirates: Pašuth 2+1, Rieger 2+0, Hečko 1+1, Braun 0+2, Kralovič 1+0, Trenčanský 1+0, Baša 0+1, Žúbor P. 0+1, Žúbor J. 0+1

JElita-Pirates si poradili s nepríjemným súperom veľmi rutinérsky. Trpezlivo hrali svoju kombinačnú hru a sistotou dokráčali k jednoznačnému víťazstvu. Do štatistík sa zapísali takmer všetci hráči okrem brankára. Lions boli po zápase z vysokej prehry sklamaní, aj keď prehrať s finalistom minulého ročníka 2:7 určite nie je hanba.

ŠK Lido Bratislava 7:1 SP Stupava (3:0, 1:1, 3:0)

ŠK Lido: Vorčák 2+1, Vrabec 1+2, Hanuš 1+1, Forro 0+2, Handzo 1+0, Kazimír 1+0

SP: Kvačkaj P. 1+0, Pollák L. 0+1

Jednoznačný zápas, jednoznačný výsledok. V bráne Lida sa predviedol nováčik Martin Kubovič a mohol mať na konte nulu. Radosť mu pokazil 11 sekúnd pred koncom druhej tretiny Kvačkaj. To este bol pre SP celkom priaznivý stav 1:4. Definitívne zmarenie nádejí znamenal vlastenec Bartaloša na začiatku tretej tretiny. Stupava nevyužila ani 2 presilovky a tak v súboji s aktuálnym majstrom neprekvapila.

TJ Kubyšport Bratislava 5:4sn Snipers Parents Bratislava (0:2, 0:2, 4:0, 1:0)

TJ Kubyšport: Holekši 2+1, Váross 2+1, Krnáč 1+0, Dudík 0+1

Snipers Parents: Gajdoš 3+0, Janček 0+2, Rovder 1+0, Pauhof 0+1, Jonaštik 0+1

V poslednom meraní síl sa nám predstavili zvyšní dvaja nováčikovia. Pomerne vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách sa prvé dve tretiny vyvíjal v prospech Snipers. Dva zlepené góly v prvej a dva zlepené góly v druhej tretine im zabezpečili pekný náskok 4:0. Najmä mladý Gajdoš (3+0) bol neustále veľmi nebezpečný. Hráči Kubyšportu sa však nevzdávali a od polovice zápasu za stavu 0:4 čoraz viac tlačili súpera. V tretej tretine Kubyšportu pomohol rýchly gól a jeho hráči ešte viac zvýšili snahu. Postupne znížili až na rozdiel jediného gólu. Veľká snaha Kubyšportu nakoniec priniesla úspech v záverečnej powerplay v podobe vyrovnania 24 sekúnd pred koncom. Snipers vrhli v závere všetko do útoku, vynikajúci Badák v bráne Kubyšportu však svojich podržal. Nasledovali nájazdy, brankári boli vynikajúci a tento nervydrásajúci zápas rozuzlil až v štvrtej sérii prvý úspešný strelec Peter Holekši. Spravodlivý výsledok, obidva tímy si aspoň bod zaslúžili.