Článok

Pozápasový report štvrťfinálových zápasov a CHALLENGE GAME

Minulú nedeľu sa odohrali štvrťfinálové súboje, ktoré priniesli jedno veľké prekvapenie v podobe výhry outsidera. Taktiež sa odohral prípravný zápas medzi HP Hlavne prišli a potenciálnym nováčikom ligy Snipers Parents. Poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé zápasy a taktiež na vyjadrenia niektorých hráčov.

HP Hlavne prišli Bratislava 4:5 Snipers Parents Bratislava (1:2, 1:0, 2:3)
HP: Toth 2+0, Molnár 1+0, Kern 1+0, Jurovčák Radovan 0+1, Mračna 0+1, Hubocký 0+1
Snipers: Sečanský 2+1, Frohlich 1+0, Lauko 1+0, Kelbel 1+0, Rak 0+1, Gajdoš 0+1

Vyzývateľ Snipers parents sa nezľakol prvého zápasu v ramci LFbl a dokázal poraziť skúsený tím HP. HP prišli vo veľmi oklieštenej zostave a museli improvizovať. Zápas bol vyrovnaný, kľúčová bola presilovka HP v polovici tretej tretiny za stavu 2:2. HP v nej neudreli, naopak, obdržali v nej až 2 góly a potom už nedokázali odvrátiť prehru. Výborný zápas odohral Sečanský zo Snipers, bol pri všetkom podstatnom. Víťazstvom vysielajú Snipers signál, že to s účasťou v lige od budúceho ročníka myslia vážne.

ŠK Lido Bratislava 14:3 Tsunami Záhorská Bystrica (4:0, 1:1, 9:2)
Lido: Handzo 3+1, Uríček 3+1, Mokošák 1+3, Lapoš 3+0, Košík 2+1, Vorčák 1+2, Gunther 1+1, Wilsch 0+2, Kazimír 0+1
Tsunami: Hvozdík 1+1, Janek 0+2, Behúnek 1+0, Krnáč 1+0

Favorit nezaváhal a s prehľadom si poradil so súperom. Už po prvej tretine bolo 4:0. Tsunami sa snažili a odohrali výbornú druhú tretinu, Lido ich však nepustilo do zápasu. A tak po rýchlom góle v tretej tretine na 5:1 spustilo Lido hotový uragán, aký si pamätáme zo zápasov Dragons v minulej sezóne. Lido si schuti zakombinovalo, do štatistík sa okrem brankárov zapísali takmer všetci jeho hráči. A tak sa Lido ako prvý tím dostal do semifinále. Tsunami sa predstaví v zápase o konečné 7. miesto.

Vyjadrenie Šimona Dudíka z Tsunami ku štvrťfinále:

Dve tretiny sme s favoritom držali krok. Do tretej sme za stavu 1:5
skusili otvoriť hru a pokúsiť sa o malý zázrak. To sa nám žiaľ nevyplatilo
a Lido potrestalo každú našu chybičku v obrane. Uznávame, že postúpil
lepší tím.
FBC Dragons Bratislava 3:6 Tempest Bratislava (0:2, 0:2, 3:2)
FBC Dragons:  Chudík 1+0, Kulacs 1+0, Bluska 1+0, Ivančík 0+1, Hordosy 0+1, Krchňák 0+1
Tempest: Griga 3+0, Kontúr 2+1, Roštár Marek 1+2

Komentár k zápasu začneme vyjadrením kapitána Tempestu Romana Roštára:

Z podrobnej analýzy štatistiky odohraných zápasov v lige sme zistili, že najlepšie výsledky dosahujeme keď hráme v počte menej ako 8 hráčov v poli.  Tak sme pred zápasom preškrtali súpisku. Trvalo nám to pridlho, veď na to prišli už dávno v Hollywoode, ked natočili 7 Statočných. Proste 7 je magické číslo, v tomto ročníku sme všetky zápasy so siedmimi hráčmi v poli vyhrali, a keby sme sa týmito zásadami riadili aj v minulosti, mohli sme vyhrať všetky ročníky ligy :).

Ale reálne – zápas nam vyšiel, hrali sme od začiatku sústredene svoju hru, nepúštali Dragons do prečíslení a pozorne bránili na vlastnej polovici. Darilo sa nám dobre kombinovať pri prechode do útoku, podnikať rýchle protiútoky, a keď sme prví skórovali, dostali sme sa aj do psychickej výhody. Udržali sme súpera 2 tretiny bez gólu, ku skórovaniu sa dostal až v tretej tretine pri presilovkách ktoré vznikli z nešťastných odrazov loptičky.  V rozhodujúcich chvíľach nás podržal Peťo Veress bráne, ustáli sme tlak súpera ktorý znížil na 3:4 a podarilo sa nám poistiť víťazstvo ďalšími dvomi gólmi. Myslím že v útoku sme boli oveľa nebezpečnejší ako Dragons, vytvorili sme si oveľa viac šancí a nebyť kvalitnému výkonu ich brankára, mohol byť náš náskok výraznejší. Musím pochváliť celý tím za kompatný výkon, tešíme sa na semifinále :).

Toľko Roman Roštár. Áno, z vyjadrenia cítiť nadšenie a presne o tom je aj hra Tempestu. A mohli by sme doplniť aj citátom z iného klasického diela: „Jeden za všetkých, všetci za jedného“. Tempest do bodky napĺňa túto myšlienku v každom zápase. Dragons prehrali v pozícii favorita kľúčový zápas sezóny. Pritom základnú časť odohrali výborne. Prehrali len v prvom zápase s Lidom, hrali oku lahodiaci florbal, dali najviac gólov a najmenej dostali. V tom je však tiež čaro florbalu, že zápasy playoff sú o niečom inom. Začína sa hrať odznova každý má šancu uspieť. Tempest postúpil do semifinále a ktovie, možno potrápi aj ďalšieho favorita ŠK Lido. Dragons budú musieť zabojovať už len o 5. miesto.

gol_1-0_jg_vlcsnap-2017-03-20-11h16m13s202

JElita-Pirates Bratislava 7:2 FBC Lions Bratislava (3:1, 3:0, 1:1)
JElita-Pirates: Pasuth 3+1, Trenčanský 2+2, Ivanka 1+1, Baša 0+2, Sloboda 1+0, Kašlík 0+1
FBC Lions: Kos 1+0, Marton 1+0, Sanitra 0+1, Poláček 0+1

Takto poznáme tím JElita-Pirates, na kľúčový zápas sa vedia maximálne sústrediť. Výkony v sezóne mali rozpačité, ale zápas playoff je ako stvorený pre Pirates. Lions nemali šancu. Ich hra sa neustále zlepšuje, ale na tak skúsený tím, ako majú Pirates, to nestačilo. Výkonom upútala hlavne dvojica Pasuth Trenčanský, ktorá bola pri všetkom podstatnom a výborný výkon podal Igor Gonczol v bráne Pirates. Lions, 6. po základnej časti, si zahrajú kvôli výhre Tempestu už len zápas o 7. miesto proti Tsunami. Na Pirates čaká výborne rozbehnutá Metodka.

Foto Roman Mojžiš

Metodka Bratislava 8:5 SP Stupava (2:0, 3:1, 3:4)
Metodka: Bartoš 2+1,Mackovič 2+0, Pálfi 2+0, Jelínek 1+1, Glonec 1+1Lupták 0+1, Porubec 0+1
SP Stupava: Klas 2+0, Bartaloš 1+1, Kment 1+1, Slezák Štefan 1+0, Sokol 0+1, Jašík 0+1

Málokto by čakal tak jednoznačný priebeh zápasu. Metodka hrala vynikajúco, dávala góly a výborne chytal Andrej Fulop. Prvý raz dovolila Stupave skórovať až koncom druhej tretiny za stavu 5:0. No a po 50 minútach hry bolo neuveriteľných 8:1 pre Metodku. Stupave však slúži ku cti, že sa nevzdala a v posledných 10 minútach sa dokázala vrátiť do zápasu a takmer vytvoriť drámu. 4 góly však už stačili len na úpravu skóre na priateľných 5:8. Škoda pre Stupavu, že nemohol nastúpiť brankár Rasťo Mečiar a chytať musel hráč. Ani to však neznižuje kompaktný a kolektívny výkon Metodky. Semifinále JElita-Pirates vs. Metodka sľubuje vynikajúci florbal.

Hráč Metodky Radoslav Bendík:

Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním vyhrať a potvrdiť výhru nad Stupavou zo základnej časti. Hneď na začiatku sa nám podarilo streliť dva góly a hneď sa nám hralo ľahšie. Súperovi sme v prvých dvoch tretinách veľa nedovolili a z protiútokov sa nám podarilo dať ďalšie góly. Úvod sa nám maximálne vydaril – efektívny útok, zodpovedný prístup v obrane aj spoľahlivý brankár. Poslednú tretinu začal súper oveľa agresívnejším napádaním, ale nám sa napriek tomu ďalej darilo blokovať strely a dokonca pridať ďalšie góly. V polovici tretej tretiny sme vyhrávali 8:1 a víťazstvo vyzeralo vo vrecku. Naše poľavenie v koncentrácii ale kombinačne hrajúci súper využil a strelil nám postupne štyri góly. Do konca zápasu zostávalo našťastie už len pár minút. Pomohol nám aj time-out a záver zápasu sme si už postrážili. Sme radi, že sme potvrdili výkony z posledných stretnutí a tešíme sa na semifinále!

A vyjadrenie Vlada Polláka, kapitána SP:

Dva góly ktoré sme inkasovali začiatkom prvej tretiny poznamenali nadlho priebeh zápasu. Stupava útočila, tlačila a Metodka dávala z protiútokov góly. Až v tretej tretine sa nám podarilo aspoň skorigovať výsledok. Výsledok ovplyvnila aj neúčasť viacerých zranených opôr SP Stupava. Súperom gratulujeme a rozhodcom ďakujeme za korektné vedenie zápasu.

Ďakujeme všetkým zúčastnením, ktorí si našli cestu do Stupavskej haly. Semifinálové zápasy, zápasy o umiestnenie a druhé kolo CHALLENGE GAME sú na programe už 2. apríla 2017, tak neváhajte a príďte povzbudiť svojich obľúbencov!