Čaute florbalisti!

Leto sa nám už skončilo a to neznamená nič iné ako to, že o chvíľu nám začne ďalší ročník Legendárnej Florbalovej Ligy! Poďme sa pozrieť na to, ako bude nastávajúca sezóna prebiehať.

Systém súťaže

1. – 11. kolo – základná časť

Základná časť bude pozostávať z 11-ich kôl, počas ktorých sa tímy stretnú každý s každým. Všetci teda odohrajú 11 zápasov. Po základnej časti postupujú tímy na 1. a 2. mieste postupujú priamo do finále. Tímy na 3. – 12. mieste skončia na danom mieste aj v celkovom poradí 5. ročníka LFbL a počas finálového dňa odohrajú už z minulej sezóny známy CHALLENGE CUP 2018.

12. kolo – štvrťfinále

13. kolo – semifinále

14. kolo – FINÁLE a CHALLENGE CUP

Finálová SOBOTA pozostáva z dvoch bodov programu. Najprv sa uskutoční CHALLENGE CUP 2018, v ktorého sa zúčastnia tímy, ktoré sa umiestnili na 3. – 12. mieste.
Nasleduje finále LFbL, ktoré sa bude hrať 3×20 čistý čas.
Záver bude patriť vyhodnoteniu súťaže.

Finálový deň nebude len čistom športovým podujatím, ale aj spoločenským. Na základe spätnej väzby sme sa rozhodli uskutočniť tento finálový deň v SOBOTU. Súčasťou finálového dňa bude sprievodný program, občerstvenie a súťaže, pôjde teda o príjemný športovo-kamarátsky večer.

Zápasy a hrací systém

Ihrisko

Všetky zápasy sa odohrajú v športovej hale v Stupave pri ZŠ Kapitána nálepku na ihrisku s oficiálnymi rozmermi 40x20m.

Počet hráčov

5 hráčov + 1 brankár

Hrací systém všetkých zápasov okrem finále

3×20 minút, hrubý čas (zastavovanie času iba v prípade gólu, vylúčenia alebo na pokyn rozhodcu); posledné 3 minúty 3. tretiny čistý čas, ale len v prípade, ak je rozdiel gólov 3 a menej.

V prípade remízy nasledujú 3 nájazdy každého tímu s  tromi rôznymi hráčmi, v prípade remízy rýchla smrť po 1 nájazde s ľubovoľným hráčom.

Hrací systém finále

3×20 minút čistý čas

V prípade remízy nasleduje predĺženie 5 minút čistý čas, 5 na 5, zlatý gól. V prípade remízy nasledujú 3 nájazdy každého tímu s  tromi rôznymi hráčmi, v prípade remízy rýchla smrť po 1 nájazde s ľubovoľným hráčom.

Bodovanie

Výhra 3 body, výhra po samostatných nájazdoch 2 body, prehra po samostatných nájazdoch 1 bod, prehra 0 bodov.

Určenie poradia tímov po základnej časti

1. Vyšší počet bodov vo všetkých zápasoch
  2. Vyšší počet bodov vo vzájomných zápasoch
  3. Vyššie celkové skóre vo vzájomných zápasoch (skóre)
  4. Vyšší počet strelených gólov vo vzájomných zápasoch
  5. Vyšše celkové skóre vo všetkých zápasoch
  6. Vyšší počet strelených gólov vo všetkých zápasoch
  7. Nižší počet trestných minút
  8. 3 nájazdy dotknutých tímov s  tromi rôznymi hráčmi, v prípade remízy rýchla smrť po 1 nájazde s ľubovoľným hráčom.

Súpisky

LFbL môžu hrať hráči narodení v roku 1986 a starší.

Povolené sú 3 výnimky – hráči narodení v roku 1987 a mladší. Títo hráči musia byť uvedení na súpiske do začiatku prvého kola súťaže. Hráči narodení v roku 1987 a mladší nemôžu v danom ročníku LFbL nastúpiť na žiadny zápas Mužskej Extraligy. V prípade, že sa tak stane, nesmú daní hráči ďalej nastupovať na zápasy LFbL.

Hráčov možno do súpisiek dopĺňať do 31.12.2017 (len narodených v roku 1986 a starších). Týchto hráčov treba predložiť organizátorovi súťaže najneskôr 2 dni pred príslušným ligovým kolom.

Kontakt na organizátora: Jozef Kubaský, kubasky@uflorianka.sk, 0902 939 939

Povinnosti

Zápis bude predpísaný pred každým zápasom, jednotlivé tímy ho musia upraviť podľa skutočne prítomných hráčov tak, aby ho mal zapisovateľ na stolíku pripravený najneskôr 10 minút pred začiatkom zápasu daného tímu.

Každý tím musí mať v zápase určeného kapitána riadne označeného kapitánskou páskou.

Štatistiky

V lige sa vedie kanadské bodovanie (góly, asistencie, trestné minúty), ktoré bude k dispozícií na stránke LFbL. Pri nájazdoch sa do štatistík rátajú iba víťazné samostatné nájazdy a to za jeden gól, iné nájazdy sa do štatistík nerátajú.

Rozhodcovia a organizátori

Zápasy budú rozhodovať rozhodcovia s platnou licenciou Slovenského zväzu florbalu, ktorí budú rozhodovať podľa platných pravidiel Slovenského zväzu florbalu. Na každom zápase bude prítomný časomerač a zapisovateľ.

Štartovné

Štartovné vo výške 40 eur na zápas sa uhrádza v hotovosti organizátorovi pred začiatkom zápasu.

Tešíme sa na vás a prajeme vám skvelú sezónu!