Článok

CHALLENGE CUP 2017 – podrobnosti

Blíži sa nám termín finále LFbL. Ako iste viete, finálovému zápasu predchádza turnaj tímov na 3.-9. mieste a nováčika súťaže Snipers Parents pod názvom Challenge Cup 2017. Prvý raz v histórii ligy sme sa rozhodli pre tento formát finálového dňa. Hlavnou myšlienkou je zaspomínať si na časy, ktoré predchádzali vzniku ligy. A hlavným motívom je PIVO. Prečo PIVO? Na to nám dá odpoveď Juro Hvozdík, človek, ktorý spolu so Šimonom Dudíkom už v roku 2010 začal s myšlienkou stretávania sa amatérskych tímov v Bratislave. Nestretávali sa len tak, zahrali si miniturnaj a víťaz bral práve PIVO.
Juro Hvozdík, Tsunami Záhorská Bystrica takto spomína:
Decembrová blamáž, Januárová kalamita, Februárové víťazstvo, 2. Marcová florbalovica, 2. Aprílová florbalovica, 50 pív, 60 pív, Vianočná besiedka, turnaje organizované Jurom Hvozdíkom a Šimonom Dudíkom v „Elektrovode“ v Záhorskej Bystrici v rokoch 2010-2012, na ktorých sa stretávali aj družstvá zakladajúcich členov Legendárnej ligy, budú mať pokračovanie.
„Smäd“ po ďalšom zápolení, ktorý viedol k vzniku Legendárnej ligy v roku
2013 pod vedením Joža Kubaského, stále nie je uhasený a koniec v 4F a SF play off ligy neznamená koniec potenia sa a radosti zo strelených gólov.
Postupná stavba pyramídy florbalu, od turnajov k náročnej lige, má pred sebou ďalšie pokračovanie vo forme Challenge Cup-u 23.4.2017, ktorý bude predchádzať samotnému finále Legendárnej ligy 2016/2017.
Pyramída PIVA pripadne víťazovi Challenge Cup-u, aby si mohol s lahodným mokom v ruke vychutnať pohľad na napínavý súboj finalistov legendárnej súťaže a vo veselej nálade porozmýšľať, ako sa dostať ďalší rok medzi nich. A možno sa s cenou aj podelí😊
Toľko Juro Hvozdík. Vďaka Juro, Tebe aj Šimonovi, za Vašu energiu, s akou ste dali dokopy podobných florbalových nadšencov. Bolo pre mňa jednoduché v roku 2012 nadviazať na Vašu robotu a posunúť amatérske stretávky na novú úroveň. Vďaka Vám má náš klub Tsunami Záhorská Bystrica výnimočné postavenie medzi ostatnými členmi Legendárnej ligy.
A teraz bližšie k Challenge Cup-u 2017
Turnaja sa zúčastní 8 tímov, ktoré budú hrať vo dvoch skupinách každý s každým. Víťazi skupín si potom zahrajú finále. Tímy boli nasadené do skupín na základe ich poradia, ktoré vzniklo ako súčet ich výsledkov po základnej časti a ich celkového umiestnenia v tomto ročníku ligy. Poradie tímov je nasledovné:
HP
Zápasy v skupinách sa odohrajú 1×20 minút hrubý čas, posledná minúta čistý čas. Víťazstvo je 2 body, remíza 1 bod, prehra 0 bodov. Pri rovnosti bodov viacerých tímov rozhodujú vzajomné zápasy, potom skóre zo vzájomných zápasov, potom celkové skóre a potom vyšší počet strelených gólov. V prípade rovnosti všetkých kritérií sa tímy stretnú v nájazdovom rozstrele 3 vs. 3 a následne 1 vs. 1. Nájazdový rozstrel sa uskutoční iba v prípade, ak by sa jednalo o potrebu určiť víťaza skupiny. V prípade nižších miest v tabuľke tímy skončia na delenom mieste.
Finálový zápas sa hrá na 1×20 minút hrubý čas, posledných 5 minút čistý čas. V prípade nerozhodného stavu sa uskutoční nájazdový rozstrel v rovnakom formáte ako je vyššie.
Víťaz Challenge Cup-u berie všetko PIVO v hale.
Časový harmonogram Challenge Cup-u prinesieme v najbližších dňoch po potvrdení zo strany vedenia haly. Prosím vedúcich tímov o zaslanie aktualizovaných súpisiek do konca tohto týždňa.