Článok

Lido vs. Lions

4. kolo – report, vyjadrenia + fotky!

4. kolo máme úspešne za sebou, poďme sa bližšie pozrieť na jednotlivé zápasy a na to, čo si o nich myslia niektorí hráči.

SP Stupava 6:7sn Metodka Bratislava (3:0, 2:2, 1:4, 0:1sn)
SP: Kment 1+2, Jáni 2+0, Sokol 1+0, Zemko 1+0, Kvačkaj Peter 1+0,  Labuda 0+1, Bartaloš 0+1, Slezák Juraj 0+1, Slezák Štefan 0+1
Metodka: Glonec 4+0, Mackovič 1+2, Chudý 1+1, Bartoš 0+2, Pálfi 1+0, Jelínek 0+1

Zápas o priebežné druhé miesto v tabuľke bol ozdobou ligy. Stupava nastupovala s miernymi obavami, nakoľko pri neúčasti Mečiara sa do jej brány postavil mladý hráč Lukáš Pollák. Čo však ten vychytal, hlavne v prvej tretine, bolo neskutočné. Metodka hrala a Stupava dávala gól za gólom. Avšak pokoj, s akým hráči Metodky zvládali nepriaznivý vývoj, bol obdivuhodný a myslím, že vo veľkej miere mu môžu vďačiť za obrat z nepriaznivého stavu 0:4. Všetka česť hráčom Metodky na čele s kapitánom Jelínkom a špílmachrom Gloncom. Skvelý výkon obidvoch súperov so spravodlivým koncom. Aj Stupava si svoj bod plne zaslúži.

Takto pekne okomentoval zápas hráč SP Stupava Peter Kvačkaj 🙂

Prvé dve tretiny Stupave excelentne vychádzali rýchle ofenzívne výpady so spätnou nahrávkou diagonálne cez strednú vertikálu konvergujúce ku gólovej situácii. Spolu so zanieteným dôrazom pred bránou súpera finálny center končil v sieti. Kulminácia uspokojenia, žiaľ prišla veľmi skoro. Pri vedení o tri góly mentálna zložka mužstva zdegenerovala. Kardinálna ukážka karmického dorovnania nasledovala v tretej tretine. Individuality Metodky s dobrou hráčskou anamnézou pragmaticky expedovali projektily zo vzdialenejšej zóny našej defenzívy vďaka nášmu laxnejšiemu pristupovaniu  a tieto končili v sieti. Aj zásluhou excentrických zákrokov ocenených 2-minútovými trestami sa nám podarilo súpera zmobilizovať. Emocionálna preexponovanosť nám nepriala v nájazdoch. Náš výkon nebol excelentný a fiškálnu motiváciu od trénera neočakávame. Absolutórium patrí nášmu brankárovi v záskoku a arbitrom.

Gratulujeme súperom.

A takto to zasa videl Vlado Jelínek z Metodky:

Napriek stavu po 1.tretine sme neprestávali veriť, že aj s takým kvalitným súperom, akým je Stupava, môžme hrať otvorenú a vyrovnanú hru. Naša trpezlivosť, bojovnosť a odhodlanie nám vydržalo až do záverečných sekúnd, kedy sa nám podarilo (aj s trochou šťastia) vyrovnať. V nájazdoch máme v tejto lige veľmi dobrú bilanciu, čo sa potvrdilo aj v tomto zápase. Zisk 2 bodov nás veľmi teší.

FBC Dragons Bratislava 8:1 Tempest Bratislava (0:0, 3:1, 5:0)
Dragons: Čechovič 3+0, Ivančík 3+0, Beňo 1+2, Bluska 0+2, Bereš 0+2, Hordosy 0+2, Granec Marián 1+0
Tempest: Kontúr 1+0, Roštár Roman 0+1

Tempest polovicu zápasu odolával systematickému tlaku Dragons. 8 hráčov v poli je však málo na ubránenie kvalitného súpera počas celých 60 minút. Preto aj skóre je príliš kruté pre hráčov Tempestu, polovicu gólov dostali v posledných 10 minútach. Hráči Dragons sa postupne dostávajú do formy a niektoré ich akcie boli učebnicové.

Vyjadrenie Rolanda Blusku z FBC Dragons:

Zatiaľ sa nám nedarí zložiť kompletnú zostavu v akej sme hrávali väčšinu minulej sezóny. Dobré ale je, že v bránke chytá Igor Gažo a darí sa mu. S kvalitným brankárom sa nám hrá lepšie aj v nestabilnej zostave. Aj proti Tempestu sme sa rozbiehali pomalšie, ale verili sme v našu nátlakovú hru, ktorá priniesla dobrý výsledok. Stále, ale musíme hrať pozorne v obrane. Súper nás vie potrápiť náhodným tlakom, ale aj kombinačne, ako Lido v prvom zápase. Od prvého zápasu sa nám, ale darí lepšie strieľať góly. Niekedy mám pocit, že bez opôr sa nám hrá lepšie. Chcel by som pochváliť za včerajšok celý tím, ale hlavne Mariána Granca, ktorý sa po odpykanom treste vrátil do súťaže s chuťou a odvďačilo sa mu to gólom.

JElita-Pirates 11:6 HP Hlavne prišli Bratislava (3:1, 3:2, 5:3)
JElita-Pirates: Trenčanský 4+2,  Pasuth 3+3, Kašlík Martin 1+4, Ivanka 2+1, Sloboda 1+0
HP: Jurovčák Radovan 2+0, Toth 2+0, Paál 2+0, Kobolka 0+1, Mračna 0+1, Hubocký 0+1, Florek 0+1, Drahoš 0+1

Asi nikto by pred zápasom nečakal, že 11 minút pred koncom zápasu to bude len o gól v prospech JElita-Pirates (6:5). Konečne sa hráčom HP podarilo k neustále sa zlepšujúcej hre pridať aj góly. Určite tomu pomohlo, že Paál sa z brány posunul do útoku, bol to on, kto hráčov HP po zlom začiatku vrátil do zápasu. Už teraz sa môžeme tešiť na ďalšie zápasy HP, verím, že ešte zabojujú o playoff. Obhajca titulu JElita-Pirates sa tento rok rozbieha pomalšie. Tak skúsené družstvo však určite bude vedieť správne načasovať formu na playoff.

Ako videl zápas Peter Paál z HP?

Zápas bol v celku vyrovnaný. Všetko sa odvíjalo nad naše očakavánia a dokázali sme so súperom držať tempo. Dokonca sme v 3. tretine prehrávali len o 1 gól (5:6) čo v nás živilo šancu aspoň na remízu, no následný 7. gól do našej brány nás zlomil a už sme sa nevedeli dostať naspät do zápasu .

Čo ma potešilo : konečne sme sa dokázali strelecky presadiť (6 gólov)

Čo ma sklamalo : nezvládnutá 3 tretina

JElita-Pirates vs. HP

JElita-Pirates vs. HP, foto: Roman Mojžiš

ŠK Lido Bratislava 7:4 FBC Lions Bratislava (2:1, 3:1, 2:2)
Lido: Vasilenko 2+1, Vydra 0+3, Kazimír 1+1, Mokošák 1+1, Vorčák 1+0, Handzo 1+0, Lapoš 1+0
Lions : Londarev 1+1, Marton 1+1, Kos 1+0, Fegyveres 0+1, 1x Lido vlastný gól

Lions opäť raz presvedčili, že s nimi treba počítať. Aj ked v tabuľke zosstávajú stále len s troma bodmi, vedia hrať vyrovnané zápasy aj s favoritmi. Taktiku postavili na pevnej obrane, ale popritom dokázali dať aj 4 góly a s výsledkom aj hrou môžu byť veľmi spokojní. Lido si víťazstvom vypracovalo na čele tabuľky už štvorbodový náskok. Jeho hra sa stala ozdobou súťaže a pre každého súpera je hrať proti nim veľká výzva a česť zároveň

Vyjadrenie Petra Martona z FBC Lions:

Do zápasu sme nastupovali s rešpektom voči súperovi. Prispôsobili sme k tomu čiastočne aj našu taktiku. Myslím, že sa nám väčšiu časť zápasu darilo úspešne brániť, no ako to už býva, tak kvalitný súper dokáže chyby tvrdo trestať. Z niekoľkých prečíslení a kombinácií sme dostali góly, ktoré nás mrzeli. Na druhej strane sa nám podarilo vsietiť 4 góly, čo myslím nie je zlé. Mali sme aj ďalšie dobré šance, ale šťastie pri nás vtedy nestálo. Napriek prehre aj pár nervóznejším výmenám názorov počas zápasu sme mali po skončení dobrý dojem.

Lido vs. Lions, foto: Roman Mojžiš

Všetkým hráčom, divákom a zúčastneným ďakujeme za odohrané 4. kolo a už sa na vás tešíme v nedeľu 4.12.2016 pri 5. kole LFbL! Florbalu zdar!